Ukraina może zadać Kremlowi miażdżący cios. A pomogą jej w tym amerykańskie przeciwokrętowe pociski manewrujące Harpoon – powiedział amerykański generał Philip M. Breedlove, były głównodowodzący siłami NATO w Europie (SACEUR), podaje The Times.

Jego zdaniem to właśnie Most Krymski powinien być jednym z najważniejszych celów ukraińskiej armii, ponieważ służy do komunikacji między Rosją kontynentalną a tymczasowo okupowanym półwyspem, który jest integralną częścią terytorium Ukrainy.

„Most Krymski jest uprawnionym celem. Wcale mnie nie dziwi, że Rosjanie są zaniepokojeni losem mostu nad Cieśniną Kerczeńską. Jest dla nich bardzo ważny”.

Gen. Philip M. Breedlove

Były głównodowodzący siłami NATO w Europie (SACEUR)

Zaznaczył, że pomoc z Zachodu – pociski Harpoon – umożliwią zadanie skutecznego i miażdżącego ciosu rosyjskiemu okupantowi. Według ekspertów, przeciwokrętowy pocisk manewrujący Harpoon może uderzyć precyzyjnie w cel na odległość nawet do około 320 kilometrów.

Breedlove dodał, że wielu obecnych i byłych urzędników zgadza się, że ten most zdecydowanie musi zostać zniszczony. Dla Putina będzie to bardzo bolesny cios.

Jak informowaliśmy wcześniej, Ukraina wyzwoliła Wyspę Węży i szykuje się do wypchnięcia raszystów z Morza Czarnego.

Przypomnijmy, pod koniec maja Ukraina otrzymała od zachodnich partnerów pociski przeciwokrętowe Harpoon, w ilościach zdolnych do zniszczenia całej Floty Czarnomorskiej Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej, poinformował rzecznik odesskiej obwodowej administracji wojskowej Sierhij Bratczuk.

Po zniszczeniu okrętu flagowego rosyjskiej Floty Czarnomorskiej „Moskwa” przez ukraińskie pociski manewrujące „Neptun”, rosyjskie okręty operujące w północnej części Morza Czarnego ruszyły na południe od ukraińskiego wybrzeża, uciekając przed możliwymi atakami ukraińskich sił rakietowych, informuje CNN powołując się na wysokiego rangą urzędnika Departamentu Obrony USA.

Niszcząc uderzeniem rakietowym rosyjski okręt flagowy krążownik rakietowy „Moskwa”, Ukraina zademonstrowała swoją zdolność do zniszczenia całej floty Federacji Rosyjskiej w basenie Morza Czarnego.

Po takim sukcesie Kijów zażądał wycofania się Rosji z Morza Czarnego i Azowskiego, dopóki wyjście jest dla nich otwarte. Taki wymóg Ministerstwa Obrony Ukrainy został skierowany do Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. O tym poinformowało biuro prasowe ukraińskiego resortu obrony.

„Ministerstwo Obrony Ukrainy przypomina rosyjskiej marynarce wojennej, że cieśniny czarnomorskie są zamknięte tylko dla wpłynięcia. Część twojej floty, która pozostaje na powierzchni, wciąż jest możliwość odpłynięcia”

– czytamy w komunikacie biura prasowego ministerstwa obrony Ukrainy z 15.04. 2022 r.

Przypomnijmy, od początku zakrojonej na pełną skalę inwazji Rosji na Ukrainę, Turcja wypełniając postanowienia Konwencji z Montreux i zamknęła cieśniny dla rosyjskich okrętów wojennych.

Tak więc, dopóki Ukraina nie zdobyła niezbędnych zdolności i nie zdecydowała się na całkowite zniszczenie floty Federacji Rosyjskiej, Rosja ma wspaniałą możliwość wycofania swoich okrętów z akwenu Morza Czarnego i Azowskiego. Byłoby miło, gdyby Putin z wyprzedzeniem zdał sobie sprawę z rozmiarów swojej porażki i uratował rosyjskie okręty wojenneoraz personel marynarki wojennej stacjonujący w regionie, ale niestety rosyjski dyktator całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością i z maniakalnym uporem zmieża do wszechstronnej, kompletnej i miażdżącej porażki Federacji Rosyjskiej.

Jagiellonia.org

WYŁĄCZNA STREFA EKONOMICZNA – OBSZARY MORSKIE UKRAINY

ZOBACZ FILM:

PRZECZYTAJ ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

PRZECZYTAJ WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

PRZECZYTAJ:

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka kremlowska wiedzie Rosję ku przepaści

„Osiągnięcia” Putina. Ukraina niszczy jego armię, a Finlandia i Szwecja przystąpią do Sojuszu Północnoatlantyckiego

Szef ukraińskiego wywiadu: Przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie