Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych faszystowskiego terrorystycznego państwa-agresora, wysłał sygnał do krajów Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, dając do zrozumienia, że Rosja jest w stanie wielowiekowej wojny z Polską i jest to rzekomo wewnętrzny spór między Słowianami, w który Zachód (państwa członkowskie NATO) nie powinien się wtrącać.

W tym celu pachołek najbardziej krwiożerczego seryjnego mordercy w najnowszej historii odczytał fragment antypolskiego wiersza autorstwa apologety rusyfikacji i imperialnej pychy Aleksandra Puszkina pt. „Oszczercom Rosji”. W 1831 roku największy lizus i pochlebca rosyjskiego cara skierował ten wiersz do francuskich parlamentarzystów i dziennikarzy, którzy podczas krwawego zdławienia przez Rosjan Powstania Listopadowego demonstracyjnie wyrażali współczucie i wzywali do zbrojnego poparcia Polaków.

Aby słowa Puszkina wyglądały aktualnie i były dopasowane do dnia dziesiejszego, opublikowane nagranie wideo z udziałem szefa MSZ Rosji zawiera zdjęcia ze spotkania G7, Joe Bidena na tle amerykańskiej flagi, pomnika poświęconego Mininowi i Pożarskiemu, którzy w 1612 roku wyparli siły polsko-litewskie z Moskwy oraz portret Suworowa, który 4 listopada 1794 roku na czele wojsk rosyjskich zdobył prawobrzeżną Warszawę i zorganizował rzeź jej mieszkańców.  Nagranie wideo zostało opublikowane na kanale Telegram rosyjskiego MSZ.

Tym samym Ławrow faktycznie przyznał, że zbrodnicza Rosja walczy na Ukrainie z dziedzictwem I Rzeczypospolitej i w formie poetyckiej po raz kolejny potwierdził tezę, że Moskwa dąży do wskrzeszenia Imperium Rosyjskiego i przywrócenia kontroli nad stalinowską strefą wpływów w Europie, o czym świadczy też ultimatum o tzw. „gwarancjach bezpieczeństwa”, które MSZ Federacji Rosyjskiej przekazało USA i NATO w dniu 16 grudnia ubiegłego roku.

PRZECZYTAJ:

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego

Rzecznik Putina znów domaga się przywrócenia stalinowskiej strefy wpływów

Dzień Jedności Narodowej w Rosji. Dlaczego Rosjanie obchodzą antypolskie święto?

Oto tłumaczenie fragmentu wiersza Puszkina cytowanego przez Ławrowa:

OSZCZERCOM ROSJI

Czemuż ludowi mówcy, czemu
klnie Rosyę wasz namiętny chór?
Co was wzburzyło? Litwy wrzenie?
Zostawcie! To słowiański spór,
domowe, stare powaśnienie,
obce mordowi krwiożerczemu…

Oddawna z sobą te plemiona
zaciekłe boje toczą już…
Nieraz to ich to nasza strona
chyliła się śród groźnych burz.

Kto z nas zwycięży w tym nierównym sporze
czy hardy Lach, czy wierny Ross?
Rzeki słowiańskie wpadną w ruskie morze,
czy ono wyschnie — to rozsądzi los.

Zostawcie nas. Wszak wy nie znacie
tych krwią ociekających stron,
stron wykąpanych w krwi szkarłacie,
gdzie każda głoska — bój i zgon.
Dla was jest obcy, niepojęty
odwieczny nasz rodzinny spór …

Aleksander Puszkin

PRZECZYTAJ:

Putin kwestionuje etapy rozszerzenia NATO na Wschód w latach 1999 i 2004

Wspierając Ukrainę, wspieramy całą Europę. Inaczej Putin pójdzie dalej – Biden

https://www.youtube.com/watch?v=KpDGqrnHOok

Jak informowaliśmy wcześniej, pod koniec grudnia ubiegłego roku na polecenie Putina rosyjskie MSZ wystąpiło z aroganckimi i chamskimi żądaniami wobec USA i NATO, by Sojusz Północnoatlantycki nie rozszerzał się na wschód, a pozostawił sąsiadów Rosji na pastwę Kremla i żadnym czynem nie popierał te kraje w obliczu rosyjskiej agresji w sprawie ochrony ich bezpieczeństwa, niepodległości i integralności. Co więcej, Moskwa domaga się też rozbrojenia państw członkowskich NATO, które przystąpiły do sojuszu po 1997 roku, to znaczy domaga się faktycznie pozostawienia krajów bałtyckich, Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii bez parasola bezpieczeństwa NATO. Innymi słowy, Putin zażądał, aby USA i NATO podzieliły świat i przywróciły Kremlowi kontrolę nad stalinowską strefą wpływów w Europie.

Nowy pakt Ribbentrop-Mołotow?
ZOBACZ WYWIAD ALEKSANDRA DUGINA „WYBAWIĆ EUROPĘ ZACHODNIĄ OD WSCHODNIEJ”

PRZECZYTAJ:

Pętla gazowa Kremla: Nord Stream 2 wpędził Europę w pułapkę

„DUMA NARODOWA” SIERGIEJA ŁAWROWA

Przypomnijmy, Siergiej Ławrow w wywiadzie udzielonym telewizji BBC szczerze wyznał, że przyczyną okrutnej i niesprowokowanej wojny reżimu Putina przeciwko Ukrainie jest… „duma narodowa”. Innymi słowy, szef dyplomacji terrorystycznego państwa agresora otwarcie i publicznie zadeklarował neonazistowskie motywy kremlowskiego zbrodniarza wojennego, który rozpalił najokrutnieszą wojnę w Europie od czasów II wojny światowej.

„Gdyby tylko nie było wojny” – to zdanie jest głęboko zakorzenione w narodzie rosyjskim. Ale równie mocno jest w nim zakorzeniona duma, nazywana przez nas poczuciem własnej wartości, którego przy waszym wsparciu starają się pozbawić wszystkich Rosjan na Ukrainie – powiedział rosyjski zbrodniarz wojenny, odpowiadając na pytanie dziennikarza o powody niesprowokowanej rosyjskiej agresji przeciwko pokojowemu, tolerancyjnemu i demokratycznemu sąsiadowi.

Ci dranie nazywają „dumą narodową” najgorsze zbrodnie, których nawet naziści nie popełnili – zastraszanie słabych: masakry, tortury i gwałty na kobietach i dzieciach, bombardowanie miast, dzielnic mieszkalnych, szkół, szpitali położniczych i obiektów kulturalnych. „Dumą narodową” te szumowiny nazywają najbardziej obrzydliwe i nikczemne instynkty i czyny pogardzane przez całą ludzkość: bezczelne kłamstwo, sadystyczne okrucieństwo i haniebne tchórzostwo, które objawia się tym, że atakują wyłącznie najsłabszych. Innymi słowy, rosyjscy zbrodniarze wojenni nazywają „dumą narodową” wszystkie te haniebne i ohydne rzeczy, które w każdym normalnym społeczeństwie, we wszystkich zakątkach naszej planety, uważane są za powód do wstydu.

DLACZEGO ROSJANIE STRACILI LUDZKĄ TWARZ?

Pamięć historyczna Rosji opiera się na kulcie obrzydliwych łotrów, którzy w imię tak zwanego „zbierania ziem ruskich” dokonali najbardziej przeokropnych zbrodni przeciwko ludzkości. Sadystycznie okrutny maniak Iwan Groźny ze swoimi oprycznikami, podły i okrutny morderca Piotr I Wielki oraz krwawy bezwzględny dyktator Józef Stalin – to kultowe postacie historyczne rosyjskiego panteonu. Świadomość polityczna Rosjan kształtuje się pod wpływem narracji, która usprawiedliwia najbardziej potworne i podłe zbrodnie w imię ekspansji terytorialnej i zajęcia nowych terytoriów (tzw. zbierania ziem ruskich). Dlatego wzorem do naśladowania dla Putina są bestialsko okrutni łajdacy, którzy popełnili najbardziej odrażające zbrodnie w celu przejęcia nowych terytoriów dla rosyjskiego imperium zła.

UKRAINA JEST TYLKO PIERWSZYM ETAPEM ROSYJSKIEJ AGRESJI

Dla rosyjskich nazistów Ukraina jest tylko etapem ich agresji. To dopiero pierwszy kraj, który stanął na ich drodze i przeciwstawia się ekspansji zła. Apetyt bandy kremlowskich maniaków nie ogranicza się do Ukrainy, w rosyjskiej przestrzeni informacyjnej słychać już głosy o potrzebie tzw. denazyfikacji Polski. Z punktu widzenia bandy kremlowskich maniaków każdy człowiek honoru, który broni niepodległości i integralności swojej ojczyzny, każdy obywatel przestrzegający prawa, który sprzeciwia się zbrodniczej i agresywnej polityce Kremla, zostaje uznany za „nazistę”. Taką etykietkę raszyści przypinają każdej przyzwoitej osobie, która walczy o honor, godność, wolność i demokrację, każdej, która powstrzymuje ich przed realizacją nikczemnych, antyludzkich planów i projektów geopolitycznych dotyczących byłej sowieckiej strefy wpływów w Europie.

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

PRZECZYTAJ:

„Czerwone linie” Putina. Felieton redaktora naczelnego

Trzecie Imperium. O czym marzy i do czego dąży rosyjski przywódca?

KOMENTARZ REDAKCJI

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Ukrainy zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

PRZECZYTAJ:

Polityka ustępstw i „nieprowokowania” Rosji jeszcze bardziej rozzuchwala Putina!

Słynny psychiatra: „Putin to psychopata o sadystycznych cechach, prowokuje go słabość”

Próby ratowania twarzy Putina mogą doprowadzić do zniszczenia świata – rosyjski opozycjonista

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

1. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.

4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Polityka ustępstw i „nieprowokowania” Rosji jeszcze bardziej rozzuchwala Putina!

Słynny psychiatra: „Putin to psychopata o sadystycznych cechach, prowokuje go słabość”

Próby ratowania twarzy Putina mogą doprowadzić do zniszczenia świata – rosyjski opozycjonista

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

ZOBACZ ARCHIWUM CZASOPISMA „GŁOS POLONII” Z LAT 2018-2022

ZOBACZ ARCHIWUM CZASOPISMA „GŁOS POLONII” Z LAT 2012-2017

ZOBACZ TAKŻE: