KOLEJNE ZBRODNIE WOJENNE ARMII ROSYJSKIEJ

Miasto Izium w obwodzie charkowskim zostało zdobyte przez wojska rosyjskie na początku kwietnia br. 11 września 2022 r. podczas udanej kontrofensywy Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto z rąk rosyjskich okupantów.

Jednak radość ze zwycięstwa została zamieniona na smutek z przerażających widoków, które odkryto w lesie poza miastem.

Na zdjęcach (ZOBACZ TU>>>) ukazują się masowe groby, które pozostały po wycofaniu wojsk rosyjskich z terytorium miasta, będącego pod okupacją przez kilka miesięcy. Według wstępnych szacunków znaleziono tam około 460 grobów. Większość pochowanych to prawdopodobnie cywile, którzy zginęli podczas ostrzałów miasta i po torturach rosyjskich żołnierzy, odkryto również masowy grób z 25 ukraińskimi żołnierzami.

Wszystkie ciała w ramach dochodzenia zostaną ekshumowane, a wyniki zostaną dołączone do akt międzynarodowego trybunału.

PRZECZYTAJ:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Słynny psychiatra: „Putin to psychopata o sadystycznych cechach, prowokuje go słabość”

Również w mieście znaleziono salę tortur, znajdującą się w szopie jednego z domów. Linoleum został rozłożony na podłodze, aby szybko zmyć krew. W rogu znajduje się stół i krzesło, przy którym siedział przedstawiciel FR. Więźniowie byli torturowani, nakłaniani do współpracy lub do brania odpowiedzialności za szpiegostwo na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy. Takie znęcanie się nad cywilami to pogwałcenie prawa międzynarodowego, a Rosja po raz kolejny udowodniła, że jest krajem terrorystycznym.

Liczba cywilów zabitych przez armię rosyjską wśród ludności cywilnej Iziumu jest co najmniej 20-krotnie większa niż liczba ofiar w wyniku działań Rosjan w Buczy obwodu kijowskiego. Zniszczenia w mieście można porównać ze skalą zniszczeń w kilku Borodiankach. Na Izium rosyjscy okupanci przeprowadzili więcej ataków rakietowych niż na Mariupol, podczas gdy populacja w Iziumie przed inwazją na pełną skalę była 10 razy mniejsza.

Trwa kontrofensywa sił ukraińskich na pełną skalę: miasto po mieście Ukraińcy nadal wyzwalają swoje terytoria i strasznie jest wyobrażać sobie, ile jeszcze podobnych masowych zabójstw zostanie odkrytych w przyszłości.

Rosja jest krajem terrorystycznym nr 1 na świecie, który musi zostać ukarany za wszystkie zbrodnie dokonywane przeciwko narodowi ukraińskiemu. Zachodnia pomoc powinna stale wzrastać, dopóki Ukraina nie pokona zbrodniczego reżimu Putina.

Źródło: Facebook, Moldova-news.md, tłum. Anatolij Kurnosow

ZOBACZ TAKŻE:

Plan ludobójstwa Ukraińców zatwierdził osobiście Putin

Marionetkowy „rząd” i obozy koncentracyjne. Bild ujawnia plan Putina

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: