Przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumny zapowiedział, że Moskwa będzie chciała złożyć na Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę za „próbę sfałszowania prawdy historycznej”.

„Projekt rezolucji potępiającej Polskę zostanie złożony dopiero gdy Rosja będzie miała pewność, że zostanie on przyjęty”

– czytamy w serwisie Wirtualna Polska.

„Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy tym, którzy nie są świadomi tego, co dzieje się dziś w Warszawie”

– powiedział Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej.

„Chodzi o to, by więcej polityków w Europie zdało sobie sprawę, jakie niedopuszczalne wydarzenia mają miejsce w Polsce i jakie decyzje są podejmowane”

– dodał Leonid Słucki, odnosząc się do przyjęte przez polski parlament uchwały sprzeciwiającej się „fałszowaniu historii” dotyczącej udziału Polski w II wojnie światowej przez rosyjskich polityków.

„Tylko słabi i podstępni politycy nie mogą się pogodzić z rolą Związku Radzieckiego w zwycięstwie nad brunatną zarazą”

– powiedział.

Źrodło: Wirtualna Polska, wPolityce.pl

„Nie mogę zrozumieć charakteru rosyjskiego. Rosjanin kłamie patrząc w twoje oczy, i wiedząc, że widzisz to kłamstwo, on wcale się nie wstydzi. Wydaje mi się, że Rosjanin w ogóle nie wie, co to wstyd”.

Theodore Roosevelt

Dwudziesty szósty prezydent USA

„W Rosji, szczerość uważają za szaleństwo. To jest rozsądne! W istocie! Przecież całe rosyjskie życie we wszystkich sferach — to nieustanny zamach na prawdę. Dla Rosjan zdrajcą jest ten, kto nie kłamie. Odrzucenie kłamstwa traktowane jest jako zdrada państwa”.

Astolphe de Custine

Francuski pisarz i podróżnik

„Rosjanin jest największym i najbardziej bezczelnym kłamcą na świecie”.

Iwan Turgieniew

Pisarz rosyjski