Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że zabójcy Borysa Niemcowa, Anny Politkowskiej i Siergieja Magnickiego to różni ludzie. W ten sposób odpowiedział na pytanie dziennikarza NBC News Keiry Simmonsa, informuje portal Sprotyv.info.

„Panie prezydencie, czy jest pan mordercą?” – zapytał Putina amerykański dziennikarz. Putin odpowiedział, że jego przeciwnicy zginęli „w różnym czasie z różnych powodów, z winy różnych osób”.

To prawda, od ponad 20 lat Putin zabija swoich przeciwników na różne sposoby przy pomocy różnych ludzi.

Przypomnijmy, prezydent Stanów Zjednoczonych uważa prezydenta Rosji Władimira Putina za zabójcę. Pytany, czy uważa Putina za „zabójcę”, odpowiedział twierdząco. Podkreślił to w marcu br. podczas rozmowy z dziennikarzem ABC News w programie, który dotyczył federalnego śledztwa w sprawie cyberataków powiązanych z Rosją oraz raportu amerykańskiego wywiadu, który obarcza Kreml odpowiedzialnością za ingerencję w wybory prezydenckie w USA, podczas których „farma rosyjskich trolli” wspierała Donalda Trumpa i z maniakalnym uporem propagowała teorie spiskowe, próbując zdyskredytować Bidena”.

Następnie rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki oświadczyła, że Prezydent USA Joe Biden nie żałuje, że w stosunku do prezydenta Rosji Władimira Putina użył określenia „zabójca”.

Po tym oświadczeniu amerykańskiego lidera wielu światowych polityków, w tym premier Kanady Justin Trudeau, również nazwali Putina mordercą, a litewski eurodeputowany Petras Aushtrevičius nazwał gospodarza Kremla „seryjnym mordercą”.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Brytyjski minister: Putin ponosi osobistą odpowiedzialność za otrucie Skripala

New York Times: Supertajna jednostka GRU destabilizuje państwa Europy od dziesięciu lat

Joe Biden: Putin jest zabójcą. Prezydent USA zapewnił, że gospodarz Kremla słono zapłaci za ingerencję w amerykańskie wybory

Departament Stanu USA bezpośrednio oskarżył rosyjskie służby specjalne o otrucie Nawalnego