Jeden z rosyjskich najemników z „grupy Wagnera”, który przeżył amerykańskie uderzenie z powietrza, poinformował, że ogromne straty Rosjan w prowincji Dajr az-Zaur są skutkiem zdrady – informuje Radio Wolna Europa.

„Moja grupa okrążyła fabrykę od flanki. Koszmar zaczął się, gdy główne siły zbliżyły się do zakładu około 400-500 metrów – zostały trafione przez artylerię lufową. Po bombardowaniu zaczęło ciemnieć. Nie mieliśmy noktowizyjnych urządzeń i choc nie chcieliśmy atakować wroga na ślepo, jednak zdecydowaliśmy się kontynuować natarcie” – mówi.

PRZECZYTAJ:

The New York Post: Rosjanie toczą z nami wojnę. Putin miał zatwierdzić rosyjski atak na siły amerykańskie

Mężczyzna twierdzi, że siły koalicji z Amerykanami wiedzieli, że oddziały proasadowskie wraz z rosyjskimi najemnikami nie miały systemów obrony powietrznej.

„Miejscowi ludzie mogli zdradzić … świadomie lub nie świadomie, ale wróg wiedział na pewno, że nie ma obrony powietrznej w grupie bojowej” – opowowiada najemnik.

Według niego jednak podejrzenia padły nie tylko na syryjskich sojuszników, ale także na dowództwo rosyjskich sił zbrojnych w Moskwie.

PRZECZYTAJ:

Miażdżąca klęska Rosjan w Syrii. Nowa wersja: Kreml pozbywa się świadków

„Tak jak mówiłem, zdradzili nas. Jeśli nie chłopcy z Arbackiego Okręgu Wojskowego (»Arbackim Okręgiem Wojskowym« w Rosji nazywano Ministerstwo Obrony i Sztab Generalny zlokakizowane w centrum Moskwy na Arbacie – red.), to miejscowi ze 100% pewnością. One mieli wszystko. Mieli PPZR (przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe– red.). Zostały wyposażone w te systemy w ogromnych ilościach. Nikt nie przyszedł nam z pomocą, gdy zaatakowały nas helikoptery” – powiedział uczestnik bitwy w prowincji Dajr az-Zaur.

Ocenia, że na polu walki zginęło 200-250 rosyjskich najemników z „grupy Wagnera” i wojsk syryjskiego dyktatora Baszara al Asada.

Na pytanie, dlaczego nie ma rezonansu w sieciach społecznościowych i dlaczego krewni większości zabitych najemników milczą i nie reagują, powiedział, że ktoś się boi, ktoś otrzymał nagrodę za milczenie, a ktoś jest po prostu onieśmielony.

PRZECZYTAJ:

Pomimo kremlowskiej blokady informacyjnej z całej Rosji napływają informacje o zabitych i rannych w Syrii

Przypomnijmy, Rosjanie ponieśli największe straty po tym, jak Putin powiedział, że Rosja kończy operację wojskową w Syrii. Właśnie po tym czasie rosyjska armia i najemnicy doświadczyli serii miażdżących porażek.

15 lutego piętnaście rosyjskich najemników zginęło podczas eksplozji w magazynie amunicji – informuje The Guardian powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

7 lutego 2018 r. koalicja kierowana przez Stany Zjednoczone zadała cios rosyjskim najemnikom w Syrii. Starcie z Amerykanami zakończyło się druzgocącą klęską Rosjan. Według nowych danych zginęło ponad 215 Rosjan. Jednostkę rosyskich najemników „Wagner” praktycznie zniszczono.

PRZECZYTAJ:

Dowództwo rosyjskie wiedziało, że Amerykanie będą bombardować „grupę Wagnera”

Kilka dni przed tym, 3 lutego w niebie nad Syrią zestrzelono najnowszy rosyjski samolot szturmowy Su-25SM (Frogfoot) o wartości około 50 milionów dolarów. Pilot został schwytany i zabity przez antyasadowskie syryjskie siły opozycyjne.

Na początku stycznia 2017 r. antyasadowskie siły zniszczyli 7 rosyjskich samolotów, zwłaszcza cztery samoloty bombowe Su-24, dwa myśliwce Su-35S i transportowy An-72 zostały zniszczone w wyniku ataku artyleryjskiego syryjskich bojowników na rosyjską bazę lotniczą Chmejmim.

Konflikt militarny w Syrii trwa od 2011 roku. Wojna została rozpętana przez znienawidzonego przez naród syryjski dyktatora Baszara al-Asada – kukiełkę Putina, który użył ciężkiej broni, strzelając do pokojowych demonstrantów. W operacjach wojskowych uczestniczą siły krwawego dyktatora Baszara al-Asada (SAR), umiarkowane opozycjoniści, radykalni islamiści, Kurdowie i inne siły. We wrześniu 2014 roku operacja przeciwko ISIS została rozpoczęta przez koalicję kierowaną przez Stany Zjednoczone. Rok po tym, we wrześniu 2015 r. Rosja przystąpiła do konfliktu po stronie Baszara al-Asada.

PRZECZYTAJ:

Wojna w Syrii. Putin testuje wytrzymałość Zachodu

Kremlowski ślad w państwie islamskim

Fundamenty pod islamski terroryzm kładło KGB

W 2016 r. Turcja rozpoczęła operację wojskową na północy Syrii. Erdoğan twierdził, że jednym z celów inwazji było obalenie reżimu tyrana Asada. Ale potem wyjaśnił, że Turcja walczy przeciw terrorystom, a nie przeciwko „konkretnej osobie”.

Geopolityczny konlikt interesów w regionie jest podzielony następująco:

  • Arabia Saudyjska i Stany Zjednoczone wspierają syryjską opozycję i Kurdów;
  • Rosja, Iran, a także terroryści z Hezbollahu popierają krwawego dyktatora Baszara al Asada;
  • Turcja walczy jednocześnie przeciwko Kurdom wspieranych przez Amerykanów i przeciwko siłom kremlowskiej kukiełki Baszara al Asada
  • Izrael, unikając starcia z Rosją, jest przeciwny Iranowi i Hezbollahowi.

PRZECZYTAJ:

Putin zbiera antyizraelską koalicję. III wojna światowa tuż za progiem

Jagiellonia.org

«Вагнерівці»: розповіді вдови та експерта

«Їх, як свиней, відправили в бій» – говорить вдова загиблого внаслідок авіаудару у Сирії російського військовогоЗа даними Reuters усього там загинуло чи поранено разом з ним 300 росіянПро те, чому Росія приховує загибель найманців «ПВК Вагнера» у Сирії, тут ► bit.ly/2EtPP3O

Posted by Радіо Свобода on Freitag, 16. Februar 2018

SŁUCHAJ AUDIO:

ZOBACZ TAKŻE:

The New York Post: Rosjanie toczą z nami wojnę. Putin miał zatwierdzić rosyjski atak na siły amerykańskie w Syrii

Nowe straty rosyjskich najemników. Kolejne 15 Rosjan zginęło w Syrii

Miażdżąca klęska Rosjan w Syrii. Nowa wersja: Kreml pozbywa się świadków (WIDEO)

Starcie z Amerykanami w Syrii zakończyło się druzgocącą klęską Rosjan. Nowe szczegóły

Pomimo kremlowskiej blokady informacyjnej z całej Rosji napływają informacje o zabitych i rannych w Syrii

Szef Pentagonu skomentował zniszczenie rosyjskich najemników w Syrii (WIDEO)

W Syrii zginęło 100 rosyjskich żołnierzy z prywatnej kompanii wojskowej „Wagner” – Girkin

Antyasadowskie siły zestrzeliły najnowszy rosyjski samolot szturmowy (WIDEO)

Poważne straty rosyjskiej armii w Syrii. Antyasadowskie siły zniszczyli 7 rosyjskich samolotów

Rosyjska armia padła ofiarą „pierwszego w historii ataku bojowego dronów”

Jak odpowie Putin? Jurasz: Dzieje się coś bardzo niebezpiecznego