„Wg relacji z Syrii kilka dni temu doszło do bitwy, w której siły amerykańskie zabiły od kilkudziesięciu do nawet ponad 200 (a wg skrajnych danych nawet 400) Rosjan – głównie najemników (z zastrzeżeniem, że w wypadku Rosji najemnicy działają w ramach struktur służb specjalnych), ale też, wg niektórych źródeł, regularnych rosyjskich sił specjalnych. Jeśli to się potwierdzi, to ciekaw jestem jak odpowie Rosja” – pisze na swoim facebooku Witold Jurasz.

Daje podkreśla, że sam fakt odpowiedzi jest pewny i dodaje:

„Nie wierzę przy tym w przypadki – albo Amerykanie wiedzieli, że bombardują Rosjan, albo Rosjanie chcieli mieć pretekst do zemsty, albo reżim w Damaszku (lub Ankara) chciały, by doszło do starcia amerykańsko – rosyjskiego. W dowolnym układzie – dzieje się coś bardzo niebezpiecznego”.

Wg relacji z Syrii kilka dni temu doszło do bitwy, w której siły amerykańskie zabiły od kilkudziesięciu do nawet ponad…

Posted by Witold Jurasz on Dienstag, 13. Februar 2018

W swoim kolejnym wpisie analizuje z kolei wpisy na rosyjskim internecie (tzw. runecie), gdzie zaczyna się niesamowita wrzawa w związku ze wspomnianą sprawą.

„[…] zaczyna się niesamowita (w mojej ocenie bezprecedensowa wręcz) wrzawa w związku z masakrą rosyjskich najemników w Syrii. Pojawiają się jawnie antyputinowskie hasła, hejt na elitę władzy, krytyka armii i służb, a nawet teksty o tym, że gdyby nie »dobrowolcy« nikt by Donbasu nie zdobył, a armia rosyjska jedyne co umiała to zestrzelić pasażerskiego Boeing’a (sic!)”.

Dalej Jurasz podkreśla, że Kreml w tej przegrywa PR’owo na całej linii, co wcześniej od kiedy rządu Putin nie zdarzało mu się. Swój wpis kończy niepokojąco:

„W mojej ocenie sytuacja jest bardzo niebezpieczna, bo Władimir Putin, o ile rzecz się szybko nie uspokoi (a na to się nie zanosi) będzie musiał to jakoś PR’owo »przykryć«”.

W rosyjskim internecie (tzw. runecie) zaczyna się niesamowita (w mojej ocenie bezprecedensowa wręcz) wrzawa w związku z…

Posted by Witold Jurasz on Mittwoch, 14. Februar 2018

Źródło: Facebook, Fronda.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Miażdżąca klęska Rosjan w Syrii. Nowa wersja: Kreml pozbywa się świadków (WIDEO)

Starcie z Amerykanami w Syrii zakończyło się druzgocącą klęską Rosjan. Nowe szczegóły

W Syrii zginęło 100 rosyjskich żołnierzy z prywatnej kompanii wojskowej „Wagner” – Girkin

Szef Pentagonu skomentował zniszczenie rosyjskich najemników w Syrii (WIDEO)