Od początku września Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły już od najeźdźców ok. 2 tys. kilometrów kwadratowych terytorium Ukrainy – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim tradycyjnym wieczornym przemówieniu.

„Posuwanie się naszych sił w różnych kierunkach frontu trwa. Do tej pory, w ramach aktywnych działań wojennych, od początku września wyzwolono już około 2 tys. kilometrów naszego terytorium. Armia rosyjska w tych dniach demonstruje to, co potrafi najlepiej – pokazuje swoje plecy. I wreszcie, to dobry wybór dla nich – uciekać. Na Ukrainie nie ma i nigdy nie będzie miejsca dla okupantów”.

Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy

Jednocześnie Zełenski podkreślił, że:

„Jeśli ktoś z rosyjskich żołnierzy boi się teraz wrócić do Rosji, gwarantujemy, że każdy zatrzymany przez naszych żołnierzy będzie traktowany zgodnie z Konwencjami Genewskimi”.

Podziękował także żołnierzom 15 słowiańskiego pułku Gwardii Narodowej Ukrainy, którzy „wyróżnili się na kierunku charkowskim”. Podziękował też żołnierzom 214. oddzielnego batalionu strzelców Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy wraz z jednostkami Głównego Zarządu Wywiadu, Siłami Operacji Specjalnych, jednostkami specjalnymi Gwardii Narodowej i policją przywrócili pełną kontrolę nad miastem Bałaklija.

Przypomnijmy, wczoraj, 9 września, prezydent Zełenski poinformował, że w obwodzie charkowskim obrońcy Ukrainy wyzwolili od najeźdźców ponad 30 miejscowości.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

W wyniku kontrofensywy Ukraina wyzwoliła od raszystów 700 kilometrów kwadratowych

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: