„Odpowiemy terrorystom za każdą ich podłość, za każdy pocisk — potrafimy to zrobić”. Po haniebnej i tchórzliwej serii ataków okupantów na ludność cywilną i infrastrukturę krytyczną, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim tradycyjnym wieczornym wystąpieniu zwrócił się do ohydnych zbrodniarzy wojennych, wykonujących rozkazy krwawej bandy kremlowskich maniaków.

„Kim pozostaniecie w historii? Wszyscy, którzy odpalają te pociski. Jesteście słabeuszami, którzy walczą z cywilami. Łajdacy, którzy uciekli z pola bitwy, próbują wyrządzić krzywdę gdzieś daleko. Pozostaniecie terrorystami, wasze wnuki będą się was wstydzić”.

Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy

Prezydent Ukrainy zwrócił uwagę na upokarzająco-obrzydliwe tchórzostwo i podłość, z jaką toczą wojnę żołnierze putinowsko-raszystowskiej Rosji.

„Dzisiaj wasze ataki rakietowe — rosyjskie ataki rakietowe na Krzywy Róg, na tamę Zbiornika Karaczunowskiego, na obiekty, które w ogóle nie mają wartości wojskowej, w rzeczywistości na setki tysięcy zwykłych cywilów — to kolejny powód, dla którego Rosja przegra. Przegra nie tylko tę wojnę, ale samą historię”

— zapowiedział Wołodymyr Zełenski.

PRZECZYTAJ:

Kijów: Nie będzie negocjacji z terrorystami. Naszym celem jest zniszczenie imperium zła

„W miejscu ataku rakietowego na Krzywy Róg robi się wszystko, aby zlikwidować skutki kolejnej rosyjskiej podłości. Podłości, która może ucieszyć bezmoźgich rosyjskich propagandystów, ale z pewnością nie uratuje moralnego i psychologicznego stanu rosyjskich żołnierzy. Zdali sobie sprawę, że rosyjskie dowództwo jest przeciętne, i że czeka ich na Ukrainie klęska na wszystkich kierunkach. Żadnym terrorem Rosja tego nie naprawi, bo terror tylko potwierdza słabość tych, którzy z niego korzystają”

— podkreślił.

Prezydent Ukrainy wezwał najeźdźców do uratowania życia i poddania się, obiecując, że jeńcy wojenni będą traktowani zgodnie z Konwencją Genewską.

„Wydarzenia pokazują, że jedynym wyjściem dla rosyjskich żołnierzy jest poddanie się siłom ukraińskim. Tylko to gwarantuje im zachowanie życia i postawy zgodnej ze wszystkimi konwencjami. Każdy rosyjski żołnierz powinien był już zrozumieć, że tylko w niewoli ukraińskiej nikt nie użyje go jako mięsa armatniego w wojnie, którą Rosja oczywiście przegra”

— stwierdził prezydent Ukrainy.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: