W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą KPRM uprzejmie zaprasza rodaków rozsianych po całym świecie do udziału we wspólnym projekcie świątecznym, którego efektem będzie powstanie filmu o tym, jak pisanki wielkanocne jednoczą Polaków z całego świata.

Projekt KPRM polega na stworzeniu wspólnego wideo z przedstawicielami Polonii z różnych części świata. Motywem przewodnim w tym roku będzie polonijne szukanie pisanek, i to nie byle jakich – ogromnych pomników pisanek lub elementów architektury miejskiej, która takie olbrzymie jaja przypomina.

Punktem wyjścia do wspólnej opowieści, będzie pomnik pisanki, który stał się symbolem jedności społeczności Polskiej oraz Ukraińskiej w Argentynie. Emigracja obu narodów wspólnie stworzyła wielką pisankę, kiedy wyemigrowały 120 lat temu. Nadal tam żyją w doskonałej harmonii na południowoamerykańskiej ziemi. Każda ze społeczności ozdobiła po połowie pisanki. Pomnik znajduje się na skrzyżowaniu ulic „Ukraina” i „Polska”.

Przesłaniem filmu będzie pokazanie elementów, które łączą Polonie i Polaków na całym świecie, mimo dzielących ich granic. Zależy nam na Państwa zaangażowaniu oraz promocji wspólnej inicjatywy wśród Rodaków mieszkających za granicą Polski.

„Zaczynamy akcję wielkiego szukania pisanek! Potrzebujemy od Państwa nagrań, na których pokażą Państwo ogromną pisankę w Państwa kraju zamieszkania. Nam udało się znaleźć pisanki w 10 krajach. Jesteśmy ciekawi czy jest ich więcej!”

– apeluje do rodaków Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą.

CZAS TRWANIA AKCJI:

  • od 15 marca do 28 marca: zbieranie materiałów wideo (przesyłanie nagrań),
  • od 29 marca do 4 kwietnia: montaż materiałów.

Będziemy wdzięczni jeżeli nadesłane nagrania będą zawierać na końcu życzenia świąteczne z informacją z jakiej części świata pochodzą.

Drodzy Państwo, z uwagi na konieczność montażu materiału świątecznego z udziałem Państwa oraz Pana Ministra, w jedną całość, prosimy o przesłanie filmików lub zdjęć najpóźniej do 29 marca br. (środa).

Czekamy na materiały od Państwa pod adresem e-mailowym: karolina.mularczyk@kprm.gov.pl lub arkadiusz.rynkowski@kprm.gov.pl

Duże pliki filmowe proszę przesyłać za pomocą www.wetransfer.com

Udział oraz przesłanie nagranych materiałów jest jednoznaczne z wyrażaniem zgody na ich publikację.

Zdjęcia: Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

„Jestem Polakiem – obywatelem Ukrainy”. Wyjątkowa wystawa w Sejmie RP

Apel pełnomocnika rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą do Polonii świata o solidarność z walczącą Ukrainą w 1. rocznicę rosyjskiej agresji

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

ZOBACZ TAKŻE: