W 1991 roku Ukraińcy zniszczyli ZSRS, teraz zniszczą także Federację Rosyjską. Zachód musi się na to przygotowywać – oświadczył w wywiadzie dla ukraińskiej telewizji ICTV Ołeksij Danyłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO).

„Mogę śmiało powiedzieć, że to my – Ukraińcy – zniszczyliśmy Związek Sowiecki”.

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Szef RBNiO Ukrainy przypomniał też, jak Ukraińcy rozpoczęli proces, który doprowadził do upadku ZSRS.

„Kiedy 2 marca 1989 roku po raz pierwszy w historii Związku Sowieckiego doszło w Workucie do pierwszego [w ZSRS] strajku, w którym uczestniczyło 176 górników, to 94 z nich było Ukraińcami. A kiedy zaczęto im grozić, następnego dnia 58 Ukraińców zjechało na dół do kopalni i nie wychodziło, dopóki ich żądania nie zostały spełnione. I od tego momentu zaczął się proces… Potem były lutowe strajki górników. A potem, po bardzo krótkim czasie, pękł ZSRS, który był uważany za monstrum, jakiego w ogóle nie da się powalić”

– przypomniał Ołeksij Daniłow i dodał, że „to samo będzie się dziać w Rosji”.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy twierdzi, że ten sam los spotka Rosję. Stwierdził też, że kolektywny Zachód musi się z tym pogodzić.

„Zachód musi się na to przygotowywać. Uważają, że Rosja ma pozostać w tych samych granicach. To wielki błąd. Na pewno ją rozwalimy, ona będzie demontowana w takiej formie, w jakiej jest na dziś. Będzie trudno, ale zwyciężymy”

– zapowiedział Danyłow.

PRZECZYTAJ:

Szef MSZ Ukrainy: Świat nie powinien bać się rozpadu Rosji, nie da się zapobiec nieuniknionemu

Przypomnijmy, na początku lat 90. Zachód bał się rozpadu Związku Sowieckiego, 1 sierpnia 1991 r. ówczesny prezydent USA George W. Bush z mównicy Rady Najwyższej Ukrainy zaapelował do Ukraińców, aby nie niszczyli ZSRS.

Przemówienie Busha oburzyło Ukraińców i amerykańskich konserwatystów. Redaktor The New York Times, William Safire, nazwał ją „Chicken Kiev speech” („Kurczak po kijowsku). Co ciekawe, słowo „chicken” w angielskim slangu jest również używane jako „tchórz”. To przemówienie przeszło do historii.

Jednak mimo wezwań zagranicznego gościa Ukraińcy zdecydowali po swojemu. 24 sierpnia 1991 roku Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła Akt Ogłoszenia Niepodległości Ukrainy. 1 grudnia tegoż roku ten dokument został potwierdzony wynikami grudniowego referendum, w którym Ukraińcy zagłosowali za niepodległością. 90,32 proc. obywateli kraju opowiedzieli się za odzyskaniem niepodległości Ukrainy. Akt został poparty przez wszystkie 27 jednostek administracyjnych Ukrainy.

Po ogłoszeniu niepodległości Ukrainy prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn odmówił podpisania nowego traktatu związkowego z innymi republikami ZSRS, argumentując, że nowy związek nie miałby sensu bez Ukrainy.

8 grudnia 1991 r. Łeonid Krawczuk (reprezentujący Ukrainę), Borys Jelcyn (reprezentujący Federacją Rosyjską) oraz Stanisłau Szuszkiewicz (reprezentujący Białoruś) podpisali układ białowieski, który umożliwił likwidację ZSRS.

25 grudnia 1991 roku Michaił Gorbaczow podał się do dymisji. Formalne rozwiązanie Związku Sowieckiego nastąpiło 26 grudnia 1991 roku. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Tak więc, Polska zniszczyła Układ Warszawski, a Ukraina zniszczyła ZSRS. Kijów – Warszawa – wspólna sprawa!

Było to największe osiągnięcie geopolityczne XX wieku.

OGLĄDAJ FILM DOKUMENTALNY:

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 1)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 2)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 3)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 4)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 5)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 6)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 7)

Niestety, ponad sto zniewolonych narodów Federacji Rosyjskiej, którym nie udało się wtedy uzyskać wolności i niepodległości, do dziś pozostało pod kontrolą despotycznej Moskwy. Jednak  fatalna polityka Putina wiedzie kraj ku przepaści

PRZECZYTAJ:

Rosja może stać się państwem upadłym, prognozują eksperci ds. polityki zagranicznej – Financial Times

Nawet w dobrym dla Moskwy 2017 roku, jeszcze przed rozpoczęciem kolejnej fazy wojny Rosji przeciwko Ukrainie (pierwsza zaczęła się w 2014) i przed wprowadzeniem miażdżących sankcji, które skutecznie niszczą rosyjską gospodarkę, PKB całej Rosji był mniejszy niż PKB jednego amerykańskiego stanu – Nowego Jorku i o połowę mniejszy niż PKB stanu Kalifornia. Według Banku Światowego PKB Rosji w 2017 wynosił zaledwie 2,7 proc. światowego PKB. Jak wynika z prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, w 2026 roku Rosja będzie zajmować pod względem PKB dopiero 14. miejsce na świecie. Odpowiadać będzie za zaledwie 1,5 proc. globalnego produktu, ale po zaostrzeniu polityki sankcyjnej Zachodu nawet ta prognoza wygląda zbyt optymistycznie. Mimo desperackich prób reformowania zarządzania budżetem, wydatki wojskowe Rosji wciąż stanowią mniej niż jedną dziesiątą wydatków NATO, z czego połowa „ginie” z powodu tzw. otkatów, czyli defraudacji środków publicznych. Liczba ludności Rosji wynosi 146 mln osób, podczas gdy na przykład Nigerii 186 mln. Ściśle mówiąc, Rosja to rozległe pustkowie, bańka mydlana, Afryka ze śniegiem. Putin prowadzi swój kraj do nieuchronnej i miażdżącej porażki.

PRZECZYTAJ: KIEDY NASTĄPI TRZECIA FAZA UPADKU IMPERIUM ZŁA?

Z kolei Ukraina, która przed 2014 rokiem nie miała żadnych agresywnych planów wobec Federacji Rosyjskiej, dziś domaga się sprawiedliwości i surowej kary za ohydną, niesprawiedliwą i niesprowokowaną agresję Kremla. Rosjanie popełnili fatalny błąd, gdy przez wiele lat podle i ukradkiem przygotowywali się do popełnienia ludobójstwa na ludności ukraińskiej i odważyli się na niesprowokowaną agresję na pokojową i tolerancyjną Ukrainę, która nigdy nie miała roszczeń terytorialnych wobec sąsiadów. Jednak Rosjanie obudzili sprawiedliwy gniew i duch wojowników wśród Ukraińców, dlatego niedługo mogą ponieść fatalne konsekwencje dla samej rosyjskiej państwowości. Dziś Kijów jest zdeterminowany, by surowo ukarać Moskwę za jej podłe próby rozbicia państwa i zorganizowania ludobójstwa narodu ukraińskiego. Putinowsko-raszystowska Rosja może bardzo drogo zapłacić za swoją agresję.

KOMENTARZ REDAKCJI

W ostatnich latach wielokrotnie prognozowaliśmy i ostrzegaliśmy, że wojna przeciwko Ukrainie może pogrzebać Rosję. Dziś stało się oczywiste, że pierwotny plan Putina całkowicie się nie powiódł. Kremlowski dyktator wykazał się całkowitym niezrozumieniem psychologii Ukraińców. Uległ bezpodstawnym złudzeniom, że uda mu się zastraszyć, sterroryzować i ujarzmić Ukrainę, że może narzucić jej swoją wolę za pomocą brutalnej siły. Bezpodstawnie wierzył, że jego armia jest w stanie pokonać siły zbrojne i cały naród ukraiński. Popełnił fatalny błąd dla siebie i swojego kraju.

W tej chwili cały świat obserwuje proces realizacji katastrofalnego dla agresywnej i przestępczej Rosji scenariusza. Oszalały dyktator Rosji Władimir Putin przybliża kolejny etap nieuchronnego i nieuniknionego upadku Rosji, który w rzeczywistości trwa już od stulecia…

MOŻNA WYRÓŻNIĆ TRZY JEGO FAZY:

1. Upadek Imperium Rosyjskiego w wyniku klęski w I wojnie światowej w latach 1914-1918. W efekcie niepowodzeń na froncie i fatalnej sytuacji gospodarczej Rosja przeżyła krwawą rewolucję. Mimo to zdołała odbudować resztki imperium pod przykrywką ZSRS, tracąc na początkowym etapie kontrolę nad Polską, Finlandią i krajami bałtyckimi. Jednak po II wojnie światowej stalinowskiemu imperium nie tylko udało się odzyskać wpływy w Polsce i w krajach bałtyckich, które znalazły się pod jego okupacją, ale także rozszerzyć swoją strefę wpływów na całą Europę Środkowo-Wschodnią. Sytuacja zmieniła się diametralnie pod koniec lat 80., kiedy Moskwa przegrała zimną wojnę i straciła kontrolę nad krajami tzw. Układu Warszawskiego w Europie.

2. Druga faza upadku imperium miała miejsce w grudniu 1991 roku, po tym, jak ponad 92,3 proc. Ukraińców opowiedziało się w referendum za odzyskaniem niepodległości przez Ukrainę. 25 grudnia 1991 roku prezydent Związku Sowieckiego Michaił Gorbaczow podał się do dymisji. Formalne rozwiązanie ZSRS nastąpiło 26 grudnia 1991 roku. Było to największe osiągnięcie geopolityczne XX wieku. Niestety, ponad sto zniewolonych narodów Federacji Rosyjskiej, którym nie udało się wtedy uzyskać wolności i niepodległości, do dziś pozostało pod kontrolą despotycznej Moskwy.

3. Obecnie trwają procesy przyspieszające ewentualną trzecią fazę upadku imperium rosyjskiego, o której w ostatnich latach często mówią ekonomiści, politolodzy i dyplomaci. Dzisiejszy przebieg wydarzeń daje narodom uwięzionym w Federacji Rosyjskiej szansę na wolność i niezależność. Klęska w wojnie z Ukrainą może ostatecznie pogrzebać rosyjskie imperium zła. Rozpad FR może uwolnić świat od najbardziej podłego, okrutnego, despotycznego i krwiożerczego imperium naszych czasów.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Federacja Rosyjska musi przestać istnieć – Ołeksji Danyłow, szef RBNiO Ukrainy

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: