Przebywający w Donbasie wicemarszałkowie parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy podpisali wspólną deklarację. Potępiają w niej rosyjską agresję i domagają się wycofania wojsk.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmasu Litwy Paulius Saudargas i wiceprzewodniczący ukraińskiej Rady Najwyższej wspólnie wizytowali pozycje ukraińskiej armii w miejscowości Szyrokino na linii frontu. Tam też podpisali wspólny dokument.

UKRAINĘ TRZEBA WESPRZEĆ

Jak powiedziała Małgorzata Gosiewska, w tej chwili Ukrainę trzeba wesprzeć w toczącej się wojnie, bo Ukraina broni nie tylko swoich granic, ale również Polski i całej cywilizacji europejskiej.

Wiceszef ukraińskiego parlamentu wyraził wdzięczność Polsce i Litwie za wsparcie i za okazanie solidarności w trudnym dla Ukrainy czasie.

Jutro wicemarszałek Małgorzata Gosiewska uda się do Awdijewki i Słowiańska. Tam spotka się z ukraińskimi żołnierzami i ludnością cywilną mieszkającą przy linii rozdziału sił.

Źródło: PolskieRadio24.pl, tvRepublika.pl

PRZECZYTAJ:

Amerykański generał: Ukraińscy żołnierze walczą z Rosją, broniąc nas wszystkich

Polskie wsparcie dla Ukrainy. Malgorzata Gosiewska na Ukrainie: nie ma zgody na łamanie prawa międzynarodowego

Trójkąt Lubelski. Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Gosiewska wraz ze swoim litewskim odpowiednikiem złożą wizytę na Ukrainę

Wicemarszałek Senatu RP: Ukraińscy żołnierze bronią Europy i Polski przed rosyjskim imperializmem