Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli opowiedział, skąd zachodniemu światu należy oczekiwać zagrożenia. Jest pewien, że zagrożenie stanowi nie tylko Rosja.

Na briefingu w ukraińskiej stolicy Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli oświadczył, że sytuacja z bezpieczeństwem na Ukrainie jest nadzwyczaj ważna dla bezpieczeństwa całego zachodniego świata, zagrożenie zaś ze wschodu stanowi nie tylko Federacja Rosyjska, ale również Chiny!

Według niego, Ukraina – to bastion wszystkich demokracji Zachodu i wspólnych wartości cywilizowanego świata.

„Wsparcie Ukrainy – to wsparcie nas samych, i wiemy, że obrona Ukrainy – obroną nas samych” – powiedział Paolo Alli w czasie konferencji.

Ponadto powiedział, że na tym etapie można zauważyć wielkie sukcesy Ukrainy na drodze do integracji europejskiej, jednocześnie podkreślił, że przed Ukrainą dużo pracy. Przewodniczący Paolo Alli oświadczył, że zgromadzenie parlamentarne jest poważnie nastawione na dalsze zachowanie integralności terytorialnej Ukrainy i oskarża bezprawną aneksję terytorium państwa ukraińskiego. Według niego, mimo że przed Ukrainą jeszcze sporo wyzwań, jednak postęp jest widoczny i w przyszłości nasze państwo stanie się częścią NATO.

Jagiellonia.org

Wojna o wolność Europy

Ukraina broni Europę przed wojną

Wojna oczami Polaka

Rosyjska wojna hybrydowa. Polska obiektem ataku!

Tarcza Europy

Włodzimierz Iszczuk: Wizja geostrategiczna Lecha Kaczyńskiego jest jak najbardziej aktualna!

Polska jest silna tylko wtedy, kiedy gra ramie w ramie z Ukrainą

Międzymorze. „Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy”

Ukraina wyraziła aprobatę dla polskiej koncepcji Międzymorza

Razem zawsze wygrywaliśmy

Rosja boi się pojawienia Międzymorza