„Rosja boi się pojawienia sojuszu państw Międzymorza. Można się o tym przekonać analizując szereg prowokacji, wymierzonych w destabilizację relacji ukraińsko-polskich”, – uważa założyciel międzynarodowego zespołu śledczego InformNapalm Roman Burko.

„Jestem przekonany, że dzisiejsza cyniczna prowokacja wymierzona w Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Łucku jest niczym innym jak kontynuacją projektów Kremla mających na celu rozbicie współpracy między Ukrainą i Polską. Na początku marca InformNapalm opublikował głośne śledztwa Jak Kreml finansuje polskich radykałów: zadania, wypłaty, raport do Moskwy oraz Za antyukraińskimi akcjami w Polsce stoi Kreml – analiza korespondencji. Opisano w nim przykłady działań Rosji przeciwko Ukrainie na terytorium Polski. Dzisiaj widzimy ich lustrzane odbicie poprzez prowokacje rosyjskiej agentury na terytorium Ukrainy.

Ujawnione przez Ukraiński CyberAlliance korespondencje kremlowskich agentów i ich kuratorów pokazały konkretne plany i strategie Rosji w kwestii destabilizacji relacji ukraińsko-polskich. Na rozpalaniu takiego konfliktu wygrywa tylko Kreml, i tym bardziej należy wystąpić we wspólnym froncie, uniemożliwiającym wszelkie możliwe prowokacje. Narody Ukrainy i Polski powinny zdawać sobie sprawę z tego, że hybrydowa agresja Rosji – to nie tylko czołgi na Donbasie, lecz także seria prowokacji politycznych, rozpalanie ognisk destabilizacji w różnych punktach świata.

Tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi informacyjnemu, dyplomatycznemu i na wielu innych płaszczyznach będziemy mogli wytrwać i zwyciężyć w tej wojnie.

(CC BY 4.0) Informacje zostały przygotowane specjalnie dla portalu InformNapalm.org, przy przedruku lub wykorzystaniu prosimy o obowiązkowe umieszczenie aktywnego linku do źródła.

Apelujemy do czytelników o rozpowszechnienie naszych materiałów na portalach społecznościowych. Upublicznienie materiałów śledztw może istotnie wpłynąć na przebieg walki informacyjnej i całej wojny.

Zachęcamy do polubienia profili zespołu InformNapalm na  Facebooku/ Twitterze w celu szybkiego otrzymywania informacji o nowych materiałach.

Jagiellonia.org / informnapalm.org

ZOBACZ TAKŻE:

Tarcza Europy

Blok państw Międzymorza

Projekt Intermarium a klęska europejskiej federacji

Stratfor: Rosję czeka upadek, Polskę rozkwit

Armia Międzymorza budzi niepokój Moskwy

Intermarum z perspektywy ukraińskiej (WIDEO)

UKRAIŃSKA SUWERENNOŚĆ I FORUM W DUBROVNIKU