Popularna w Rosji Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji (LDPR) nominowała na radnego rady w obwodzie orłowskim Antona Rajewskiego, rosyjskiego neonazistę, byłego zwolennika ideologii Adolfa Hitlera, który walczył przeciwko Ukrainie w szeregach band rosyjskich terrorystów z samozwańczych „DRL” i „ŁRL”. Powiadomił o tym na swoim kanale Telegram bloger z Donbasu Denys Kazański. Przypomnijmy, na czele LDPR stoi Władimir Żyrinowski, nadworny błazen Putina, który wygłasza tezy, które nie może głośno wypowiedzieć gospodarz Kremla.

Rajewski otwarcie nazywa siebie neonazistą i zwolennikiem idei Hitlera. Gloryfikuje rosyjskich kolaborantów, którzy w czasie II wojny światowej walczyli po stronie III Rzeszy. Na ramieniu miał nawet tatuaż – portret Hitlera, a na piersi – nazistowskiego orła ze swastyką.

W 2014 roku Anton Rajewski udał się do Słowiańska na walkę z Ukrainą, gdzie dołączył do grupy rosyjskich terrorystów na czele której stojał podpułkownik specnazu FSB Igor Girkin ps. Striełkow. W jednym z wywiadów Rajewski pokazał wyciąg z rozkazu o otrzymaniu stopnia porucznika nielegalnych formacji zbrojnych samozwaczej „DRL”.

W 2015 roku terrorysta rozczarował się wojną z Ukrainą i wrócił do Rosji, gdzie postanowił zaangażować się w politykę i wstąpił do szeregów partii Żyrinowskiego czyli Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Ale, jak sam powiedział, nostalgia za wojną go nie opuszcza. Zadeklarował także gotowość do ponownej walki z bronią w ręku w interesie tzw. „russkiego miru” w dowolnym miejscu kuli ziemskiej.

Obecnie Rajewski zmienił poglądy i nazywa siebie prawosławnym monarchistą, ale nie ma nic przeciwko nazywaniu go „rosyjskim nazistą”.

Co ciekawie, w 2018 roku Rajewski stał się ofiarą propagandy Kremla, został wykorzystany w rosyjskim materiale propagandowym, jako… „banderowiec”.

Nie jest tajemnicą, że propagandowa machina Kremla prezentuje w negatywnym świetle ludzi, którzy zdali sobie sprawę ze szkodliwości idei tzw. „Noworosji”. Ten sam los czekał rosyjskiego nacjonalistę Antona Rajewskiego. Jakkolwiek to parszywe, Anton nigdy nie ukrywał, że jest orędownikiem dogmatów narodowego socjalizmu i nie wahał się pokazać tatuaży z symbolami III Rzeszy. Oburzony Rosjanin zażądał wyjaśnień od redakcji gazety „Noworosja”, która uplasowała go w szeregach „ukrofaszystów”, ponieważ on sam uważa się za nacjonalistę, ale rosyjskiego.

W gazecie prorosyjskich terrorystów ukazał się artykuł zatytułowany „Marzenia ukronacjonalizmu się spełniają”. Sam artykuł to dość ordynarne propagandowe elukubracje, których w rosyjskim Internecie można znaleźć bardzo dużo. Wszystkie zostały napisane zgodnie z wytycznymi opracowanymi jeszcze przez KGB. Te fałszywe materiały agitacyjne od dawna nie znajdują zaufania u tzw. normalnych czytelników, ale i tak się z nich korzysta.

PRZECZYTAJ:

Rosyjski kanał telewizyjny wykorzystał do przedstawienia „kijowskich faszystów” kadry z Rosyjskiego marszu (foto, wideo)

Na ilustrującym materiał zdjęciu przedstawiony jest rosyjski nacjonalista Anton Rajewski z miasta Orzeł (Oreł), który już w 2014 roku, na początku tak zwanej „Ruskiej Wiosny”, walczył o „Noworosję” w szeregach rosyjskiej terrorystycznej bandy Igora Girkina (Striełkowa).

Oburzony nazista z grupy Striełkowa napisał w sieci społecznościowej: „Oficjalnie zwracam się do redaktora naczelnego gazety Noworosja, Dmitrija Dezorcewa z żądaniem wyjaśnień w sprawie publikacji mojego zdjęcia i domagam się, aby w następnym numerze gazety „Noworosja” zostało wyjaśnione, że fotografia przedstawia nie ukraińskiego nacjonalistę, ale rosyjskiego nacjonalistę Antona Rajewskiego, który walczył po stronie „DRL i ŁRL” w latach 2014 r. i 2015”.

Należy zauważyć, że wielu użytkowników sieci społecznościowej Vkontakte identyfikują twarz Antona Rajewskiego i wskazują na jego zaangażowanie w walki w Odessie z 2 maja 2014 r. (Chodzi o masowe starcia między zwolennikami jedności Ukrainy i prorosyjskimi separatystami).

Teraz rosyjski terrorysta i neonazista Anton Rajewski może zostać wybrany na radnego samorządu w obwodzie orłowskim Federacji Rosyjskiej. To wszystko, co musisz wiedzieć o rosyjskich bojownikach przeciwko faszyzmowi.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Antypolonizm. Zwyczajny rosyjski faszyzm

Przyszli faszyści będą nazywać siebie antyfaszystami – Huey Pierce Long [FOTOGALERIJA]