Na Ukrainie rosyjscy neonaziści odbywają ćwiczenia, wykorzystując toczącą się prawdziwą wojnę. Rosyjska Jedność Narodowa, Słowiański Sojusz, Czarna Sotnia, Stowarzyszenie Narodowo-Socjalistyczne są mocno obecne w Donbasie.

Właśnie oni – rosyjscy faszyści – przy wsparciu oficerów Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU) i FSB RF podżegali do terroru i wojny na wschodzie Ukrainy. Badacz prawicowo-radykalnych partii z londyńskiego University College Anton Szechowcow twierdzi, że Kreml poprzez pośredników zaproponował wielu liderom rosyjskich organizacji neonazistowskich wyjazd na Krym, a następnie na wschód Ukrainy.

Jak się okazuje, takich ludzi potrzebuje Rosja. Potrzebują ich rosyjskie służby specjalne do wojny hybrydowej przeciwko wolnemu światu i cywilizacji europejskiej. Oni właśnie w najbliższej przyszłości mogą zostać głównymi podżegaczami nowych wojen hybrydowych w Europie Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce. A to, że mają plany wojny hybrydowej przeciwko Zachodowi, nie budzi żadnych wątpliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

Antypolonizm. Zwyczajny rosyjski faszyzm

Rosyjski faszyzm rośnie w siłę! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Większość rosyjskich neonazistów walczących na wschodzie Ukrainy nie chce zostać ujawniona, jednak są tacy, którzy regularnie urządzają wręcz sesje zdjęciowe. Dzięki nim świat dowiaduje się o rzeczywistej istocie „bojowników o wolność Noworosji”.

FOTOGALERIJA

GWIAZDY „RUSKIEJ WIOSNY” W DONBASIE – JAK ONI WYGLĄDAJĄ?

Aleksander Barkaszow, lider neofaszystowskiej Rosyjskiej Jedności Narodowej (RJN)

Piotr Barkaszow (syn Aleksandra Barkaszowa)

Paweł Gubariew, jeden z oficjalnych liderów separatystów w Donbasie (1 marca 2014 r. prorosyjscy aktywiści mianowali „narodowym gubernatorem” Doniecka), od wielu lat jest członkiem i wychowankiem neofaszystowskiej Rosyjskiej Jedności Narodowej

Naziści z prawego ruchu serbskiego „akcja serbska” („Србска Акција”)

Dywersyjno-Szturmowa Grupa Wywiadowcza (DSGW) „Rusicz”, banda nazisty Aleksandra Milczakowa, sadysty i maniaka z Petersburga, który jeszcze jako nastolatek wsławił się udostępnionym w sieci nagraniem, na którym z zimną krwią ścina głowę bezbronnemu szczenięciu

To jest dziewczyna Milczakowa, Julia Charlamowa

Kiriłł Rimkus, Dywersyjno-Szturmowa Grupa Wywiadowcza (DSGW) „Rusicz”, banda nazisty Aleksandra Milczakowa

Aleksander Matiuszyn, neonazista i założyciel samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Jeden z głównych uczestników przejmowania władzy w Doniecku, potwierdził, że konflikt zbrojny przygotowywano od 2005 roku.

Anton Rajewski, oddany rosyjski neofaszysta, jest członkiem faszystowskiej organizacji „Czarna Sotnia”.

Michaił Ronkainen, aktywista charkowskiego „Anti-Maidanu” z Moskwy

Kolejny „charkowianin” Danił Czernysz z Biełgorodu

Kriworuczko Wictor, Kraj Krasnodarski. Członek neonazistowskiej bandy „Słowianie”

Anatolij Jermakow, charkowski wojownik przeciwko faszystom.

Władimir Romanienko, wojownik przeciwko faszystom z Doniecka

Lutycz Dmitrijewicz

Maria Koleda z Moskwy. Szef Departamentu Public Relations tzw. „Ministerstwa Spraw Zagranicznych” organizacji terrorystycznej „DNR”.

Władimir ϟϟWołgaϟϟ Werner

Aleksander Kobziew, Kraj Krasnodarski

Michaił „Lesnik” Komoliatkin z Moskwy uważa faszyzm za „doskonały pomysł”.

Aleks Witner z Władimira

„Bohater” Noworosji Edward Matiszin, ps. „Piterski”

Monarcho-faszysta Witalij Czeprunow

Władimir Nowosiołow z Bałaszychy

Tołstokorow Roman, urodzony 01.03.1982, m. Zelenokumsk, Kraj Stawropolski. Kierowca-mechanik bandy „DNR”. Zatrzymany w Shirokino w dniu 14.06.2015 r.