Rosyjska wojna hybrydowa. W imieniu ukraińskich nacjonalistów agent FSB rozpowszechniał antypolskie ulotki w Kamieńcu Podolskim

Rosyjska wojna hybrydowa. W imieniu ukraińskich nacjonalistów agent FSB rozpowszechniał antypolskie ulotki w Kamieńcu Podolskim
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała mieszkańca Kamieńca Podolskiego, który na zlecenie Rosjan produkował antypolskie ulotki i rozpowszechniał je w publicznych miejscach tego turystycznego miasta na zachodzie kraju. Rzekomo w imieniu ukraińskich nacjonalistów nawoływał do agresji wobec mieszkających na Ukrainie Polaków.

„Mężczyzna, który był członkiem rosyjskiej organizacji politycznej Narodowy Ruch Wyzwoleńczy, podżegał do nienawiści na tle narodowościowym oraz uprawiał propagandę antyukraińską w interesach państwa agresora”

– napisała SBU w opublikowanym komunikacie.

PRZECZYTAJ:

Ludobójstwo na Wołyniu… Kto na tym skorzystał?

Zatrzymany został zwerbowany przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) podczas pobytu w Rosji. Na jej zlecenie produkował ulotki, w których w imieniu ukraińskich nacjonalistów nawoływał do agresji wobec mieszkających na Ukrainie Polaków.

Zarządzał także wspólnotą w jednej z sieci społecznościowych, w której rozpowszechniał materiały popierające działalność prorosyjskich, separatystycznych i samozwańczych republik ludowych w Donbasie oraz usprawiedliwiał rosyjską agresję wobec Ukrainy.

Podczas rewizji w mieszkaniu zatrzymanego znaleziono materiały z propagandą antypolską i prorosyjską. SBU poinformowała, że Rosjanie wypłacali mu wynagrodzenie w kryptowalutach.

PRZECZYTAJ:

Jak rozpoznać ruskiego trolla?

Ciekawe, w czym płacą polskim propagandystom, którzy zalewają nas w sieci tekstami i komentarzami pełnymi nienawiści do Ukrainy? Rosyjska wojna z Polakami i Ukraińcami trwa. Nie dajmy się nabrać na kremlowską propagandę. Mordercom z Katynia, pogrobowcom stalinizmu chodzi tylko o nasze zniszczenie.

Źródło: PAP, Niezalezna.pl, Fronda.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Rosja chce skłócić Polaków i Ukraińców

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. Doktryna generała Gierasimowa

Rosyjska wojna hybrydowa. W imieniu ukraińskich nacjonalistów agent FSB rozpowszechniał antypolskie ulotki w Kamieńcu Podolskim Ћого JAGIELLONIA.ORG Rosyjska wojna hybrydowa. W imieniu ukraińskich nacjonalistów agent FSB rozpowszechniał antypolskie ulotki w Kamieńcu Podolskim

About The Author

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *