Rosyjskie media wykorzystują rozprzestrzenianie się koronawirusa do tworzenia „dużej kampanii dezinformacyjnej” na Zachodzie – to teza z wewnętrznego dokumentu Komisji Europejskiej, do którego dotarł Reuters.

Rosyjskie media zorganizowały „znaczą kampanię dezinformacyjną” przeciwko Zachodowi, aby pogorszyć wpływ koronawirusa na społeczeństwa, wywołać panikę i nieufność – wynika z dokumentu Komisji Europejskiej.

PRZECZYTAJ:

Znajdź sobie pożytecznego idiotę. 7 przykazań rosyjskiej wojny informacyjnej

Rosyjska kampania ma zaostrzyć panikę w zgodzie z szerszym podejściem działań Kremla nakierowanych na podważenie funkcjonowania europejskiego społeczeństwa. Dokument wskazuje na to, że rosyjska dezinformacja ma pogorszyć zagrożenie dotyczące kryzysu zdrowotnego w krajach zachodnich.

„Trwa znacząca kampania dezinformacyjna rosyjskich mediów państwowych i prokremlowskich mediów dotycząca Covid-19”

– stwierdza unijny dokument.

„Nadrzędnym celem dezinformacji Kremla jest zaostrzenie kryzysu zdrowia publicznego w krajach zachodnich (…) zgodnie z szerszą strategią Kremla polegającą na podważaniu społeczeństw europejskich”

– przytacza treść analizy Reuters.

Dokument został opracowany przez grupę zadaniową East StratCom działającą w ramach Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, która na co dzień zajmuje się monitorowaniem działań dezinformacyjnych Rosji.

Źródło: Niezalezna.pl, PAP