– Antoni Macierewicz został odwołany z funkcji ministra obrony narodowej, natomiast dalej pozostaje bardzo ważnym politykiem naszego obozu – podkreślił wicemarszałek senatu Adam Bielan. Dodał też, że były minister obrony narodowej „z czasem może otrzymać też jakieś bardzo ważne funkcje”.

W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał ze stanowisk w rządzie m.in. szefa MON – Antoniego Macierewicza. Jego miejsce zajął dotychczasowy minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Adam Bielan pytany w TVN24 o odejście Antoniego Macierewicza, powiedział, że został on odwołany z funkcji ministra obrony narodowej, „natomiast dalej pozostaje bardzo ważnym politykiem naszego obozu”. Jak dodał, były szef MON otrzymał propozycję, którą przyjął, „żeby pokierować podkomisją do spraw wyjaśnienia tragedii smoleńskiej”.

„Myślę, że z czasem może otrzymać też jakieś bardzo ważne funkcje w parlamencie”

– podkreślił wicemarszałek.

Zapytany, kto zdecydował o zmianie na stanowisku szefa MON, powiedział, że „to był proces, w którym uczestniczyło wielu polityków”.

Na pytanie o przyczyny odejścia ministra Macierewicza, Bielan odpowiedział, że decyzja nie należała do niego. – Wydaje mi się, że potrzebne było pewne nowe otwarcie rządu – dodał.

Źródło: PAP, niezalezna.pl