Kreml celowo rozpowszechnił to nagranie, w celu podsycania nienawiści i pogłębienia podziałów społecznych w przededniu zbliżających się wyborów prezydenckich w USA.

Nagrania wideo przedstawiające protestujących na antyrasistowskich wiecach w Portland, rzekomo palących stos Biblii, szybko zyskały popularność wśród konserwatystów i zwolenników Partii Republikańskiej Stanów Zjednoczonych. Jednak „New York Times” podaje, że był to rozmyślnie wprowadzający w błąd inscenizowany film, rozpowszechniany przez Rosję w ramach kampanii Kremla mającej na celu ingerencję w zbliżające się wybory w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy, 21 maja 2016 roku rosyjska „fabryka trolli” jednocześnie organizowała akcje muzułmanów i przeciwników islamu w USA. Stało to wiadomo dzięki senatorowi Richardowi Burrowi, który oświadczył, że wspólnoty na Facebooku, sterowane przez członków rosyjskiej „Agencji Badań Internetowych” („fabryka trolli”), w zeszłym roku zorganizowały w pobliżu Islamskiego Centrum w Houston jednoczesne akcje muzułmanów i przeciwników „islamizacji Teksasu”.

TO JEST ROSYJSKA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIWKO ZACHODOWI

Moskwa podsyca kłótnie, nienawiść i zamieszki w krajach zachodnich. Kreml dokłada wszelkich starań, aby skłócić czarnoskórych i białych, republikanów i demokratów w USA, Europejczyków i Amerykanów, Polaków i Ukraińców, muzułmanów i chrześcijan, zwolenników tradycyjnych wartości i przedstawicieli LGBT, prawicę i lewicę, zwolenników w Polsce PiS-u i PO …

Rosyjskie trolle i agenci wpływów skupiają się na podsycaniu w państwach zachodnich konfliktów we wszystkich sferach: społecznej, politycznej, socjalnej, rasowej, etnicznej i religijnej. To jest wojna hybrydowa. Kreml prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Zachodowi. Dopóki tego sobie nie uświadomimy, wszyscy będziemy marionetkami w rękach lalkarzy z Kremla, Łubianki i fabryki trolli z Olgino.

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

JAK TO DZIAŁA?

Polski politolog, ekspert w dziedzinie międzynarodowego bezpieczeństwa i geopolityki, profesor Przemysław Żurawski vel Grajewski w rozmowie z dziennikarzami portalu StopFake.pl opowiedział o tym jak Rosja zarządza swoją polityką dziel i rządź: „Posłużę się przykładem odległym, ale właśnie z tego tytułu, że pozbawionym emocji obywatelskich polskich, będzie to dobra ilustracja, o co chodzi w tej grze. W Mołdawii rosyjskie służby specjalne stworzyły organizację LGBT i organizację fundamentalnych prawosławnych, którzy zwalczali tę organizację LGBT. Na czele obu stali agenci rosyjscy i zagospodarowali całą mołdawską scenę polityczną. Z jednej strony tradycjonalistom pokazując jaka to straszna jest Unia Europejska bo ona popiera lesbijki i homoseksualistów, a z drugiej pokazując Unii Europejskiej jaka to prymitywna i zacofana jest Mołdawia, bo tam się takich bije. W ten sposób interes polityczny został „obsłużony” na obu kierunkach z absolutnym oderwaniem od istoty ideologicznej sporu. Dla służb rosyjskich jest nieistotne czy ktoś będzie występował pod tym czy pod tamtym sztandarem, istotne jest to aby istniał konflikt, który będzie destabilizował scenę polityczną i odpychał ją od Zachodu”.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Ruch LGBT narodził się pod wpływem idei narzuconych Zachodowi przez ZSRR

Znajdź sobie pożytecznego idiotę. 7 przykazań rosyjskiej wojny informacyjnej

Popularyzacja ruchu LGBT, demoralizacja, destabilizacja i kryzys… Rosyjska wojna hybrydowa przeciwko Zachodowi