Zbrojna agresja Rosji to nie tylko atak na Ukrainę, ale także rażące znieważenie zasad leżących u podstaw Karty Narodów Zjednoczonych – suwerenności, niepodległości państw, nienaruszalności granic państwowych, zasad pokoju i bezpieczeństwa. O tym powiedział na briefingu rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price.

Według rzecznika Departamentu Stanu działania Putina sygnalizują, że „rozumie, że przegrywa” na Ukrainie i robi wszystko, co możliwe, by zastraszyć tych, którzy mu się sprzeciwiają. Ale Putin przeliczył się, Stany Zjednoczone wraz ze swoimi sojusznikami nie ulegną zastraszaniu, a tzw. „referenda”, które Rosja przeprowadza na tymczasowo okupowanych ukraińskich terytoriach obwodów chersońskiego, zaporoskiego, ługańskiego i donieckiego, są absolutną szopką.

Stany Zjednoczone nigdy nie uznają ukraińskiego terytorium tymczasowo okupowanego przez Federację Rosyjską za rosyjskie, ponieważ jest to integralna część Ukrainy – oświadczył Price.

Wymachiwanie jądrową maczugą, fałszywe referenda, częściowa mobilizacja i tłumienie Rosjan zaktywizowały ludność rosyjską, ale „wcale nie tak, jak chciał Putin” – podkreślił rzecznik Departamentu Stanu USA.

Przypomnijmy, w rosyjskim społeczeństwie narasta panika, chaos i początki buntu przeciwko mobilizacji, którą w Rosji trafnie mianują „mogiłyzacją”. Rosjanie z radością oglądali wojnę z Ukrainą w telewizji, ale wcale nie byli gotowi umrzeć w tej podłej, niesprawiedliwej i grabieżczej wojnie.

Fala chaotycznych i nieskoordynowanych manifestacji protestu rozlewa się po całej Rosji, ludzie podpalają wojskowe komendy uzupełnień, w Dagestanie protesty przerodziły się w zamieszki i walki z policją. Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow odmówił wysłania mięsa armatniego na wojnę, argumentując, że region trzykrotnie przekroczył plan mobilizacji jeszcze przed ogłoszeniem tego przez Putina. W Ust-Ilimsku w obwodzie irkuckim poborowy otworzył ogień i ranił komisarza wojskowego. W Riazaniu mężczyzna podpalił się, protestując przeciwko mobilizacji. Otrzymał 90 procent oparzeń skóry.

Ponad ćwierć miliona Rosjan w trybie pilnym wyjechało za granicę. Na przejściach granicznych gromadzą się wielokilometrowe kolejki uciekających z Rosji mężczyzn. Nikt nie chce zginąć w niesprawiedliwej i drapieżnej wojnie, która rozpoczęła się z powodu chorobliwych ambicji zwariowanego kremlowskiego maniaka. A to dopiero początek…

Trudno sobie nawet wyobrazić, co się stanie, gdy do Rosji wrócą dziesiątki tysięcy plastikowych toreb ze szczątkami zmobilizowanych Rosjan, którzy zginęli na wojnie…

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Gen. Ben Hodges: Powszechna mobilizacja w Rosji nie wpłynie na przebieg wojny

Zachodni wywiad przewiduje niepowodzenie mobilizacji w Rosji – Guardian

Gen. Załużny: „Zniszczymy każdego, kto przybędzie na naszą ziemię z bronią w ręku”

KOMENTARZ REDAKCJI

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Ukrainy zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: