Rosja będzie miała poważne problemy z mobilizacją. Moskwa nie ma możliwości odpowiedniego wyposażenia rekrutów i absolutnie nie ma czasu na wysokiej jakości szkolenie nowych niedoświadczonych żołnierzy. Przygotowanie żołnierza do frontu trwa co najmniej kilka miesięcy, a w tym czasie Siły Zbrojne Ukrainy mogą całkowicie pokonać zmaltretowaną armię rosyjską. Dlatego Moskwa wrzuci do pieca wojny zupełnie nieprzygotowane mięso armatnie, które Ukraińcy bardzo szybko zlikwidują.

Jak informuje The Guardian, eksperci zachodniego wywiadu przyznali, że w rzeczywistości Moskwa chce zmobilizować znacznie więcej niż deklarowane 300 tys. osób. Z niektórych doniesień wynika więc, że prawdziwym celem Kremla jest zmobilizowanie miliona żołnierzy.

W rzeczywistości jednak rosyjskim władzom trudno byłoby nawet zrekrutować 300 tys., powiedział jeden z wyższych urzędników wywiadu, pod warunkiem zachowania anonimowości.

PRZECZYTAJ:

Gen. Ben Hodges: Powszechna mobilizacja w Rosji nie wpłynie na przebieg wojny

Gen. Załużny: „Zniszczymy każdego, kto przybędzie na naszą ziemię z bronią w ręku”

Podczas tej wojny Rosja wykazała poważne problemy ze szkoleniem i wyposażeniem swoich żołnierzy, a urzędnicy są przekonani, że prawie na pewno obejmie to niedoświadczonych i nieprzygotowanych do wojny poborowych.

„Wierzymy, że bardzo trudno będzie ich wyszkolić, nie wspominając o szybkim wyposażeniu tak dużej liczby wojskowych” – powiedział urzędnik.

Poborowi prawdopodobnie dostaną stare ubrania i zawodny sprzęt. Zachodni urzędnicy uważają, że mobilizacja jest przeprowadzana nieproporcjonalnie pod względem geograficznym. Mięso armatnie jest zwykle poszukiwane wśród mniejszości narodowych w biednych regionach na wschodzie kraju. W Moskwie, Petersburgu i innych dużych i średnich miastach mobilizacja odbywa się na minimalnym poziomie.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: