Na tle całkowitej klęski i haniebnej ucieczki armii rosyjskiej z obwodu Charkowskiego Putin wydał rozkaz przeprowadzenia ataków terrorystycznych na obiekty kompleksu elektroenergetycznego Ukrainy. Rosyjskie portale informacyjne wprost informują, że Rosja „zmienia taktykę specjalnej operacji wojskowej i zamierza całkowicie zniszczyć całą cywilną infrastrukturę Ukrainy, zwłaszcza wraz z nadejściem chłodów”. Gospodarz Kremla chce zdemoralizować Ukraińców i sprawić, by ich warunki życia były nie do zniesienia, potrzebuje tego do rozejmu i negocjacji na warunkach własnych.

Anatolij Kurnosow

Ukraiński ekspert z Centrum Studiów Politycznych „Doktryna”

Około godziny 20:00 11 września Rosja wystrzeliła 12 pocisków manewrujących. Z Morza Kaspijskiego i Czarnego wystrzelono po 6 pocisków, 9 z nich zostało zestrzelonych przez ukraińską obronę powietrzną nad obwodami Dniepropietrowskim i Połtawskim, 3 pociski dotarły do swoich celów: uderzono w obiekty infrastruktury krytycznej. W wyniku 2 trafień na elektrownię węglową №5 w Charkowie wiele miejscowości w obwodach Charkowskim, Sumskim, Połtawskim, Dniepropietrowskim i Donieckim pozostało bez prądu. W wyniku odłączenia zasilania szpitale, oddziały intensywnej terapii, szpitale położnicze zostały odłączone od zasilania elektrycznego i wodnego, rozpoczęły się przerwy w pracy transportu publicznego: w Charkowie w wyniku zatrzymania metra ludzie szli pieszo przez tunele, w Połtawie zaczęły się masowe pożary trolejbusów z powodu spadków napięcia na liniach.

PRZECZYTAJ:

Zabijanie i zastraszanie cywilów to nowa taktyka rosyjskiej agresji

Atak na elektrownię węglową №5 zbiegł się z datą ataków terrorystycznych z 9.11 w Nowym Jorku i nastąpił po rozmowie telefonicznej Putina z Macronem. Tak więc dyktator Kremla, który szanuje symbolikę, bezpośrednio zamanifestował status Rosji jako państwa terrorystycznego i dał jasno do zrozumienia, że nie ma dla niego żadnych przeszkód w kwestii ekspansji terytorialnej na Ukrainie. Rosyjskie kanały Telegramu okazywały radość i wzywały do totalnej wojny infrastruktur przeciwko Ukrainie, pozbawiając Ukraińców podstawowego komfortu życia, „aby byli zainteresowani przetrwaniem, a nie pomocą Siłom Zbrojnym Ukrainy”. Całkowitą jednomyślność wykazali również zwykli Rosjanie, ciesząc się, że kilka ukraińskich regionów straciło prąd. Rosyjskie społeczeństwo jest całkowicie zdeformowane przez kremlowską propagandę, nie jest zdolne do innego sposobu myślenia i stało się źródłem wojny rozpętanej przez Putina.

Kolejny atak terrorystyczny Putina na Ukrainę nie jest przypadkowy: Siły Zbrojne Ukrainy skutecznie przeprowadzają kontrofensywę, w wyniku której wszystkie terytoria obwodu Charkowskiego zajęte wcześniej przez Rosjan powróciły pod kontrolę Ukrainy. Taktyka Sił Zbrojnych Ukrainy to styl nowoczesnej wojny: umiejętne wykorzystanie wojskowych zasobów ludzkich i broni, z zadawaniem najbardziej niedopuszczalnych strat wrogowi. Archaiczna armia rosyjska nie może nic zrobić przeciwko tej taktyce, dlatego Putin, odczuwając bezsilną wściekłość, nakazał dokonania ostrzałów obiektów infrastruktury w obwodzie Charkowskim. Przypomina to zachowanie Hitlera w kwietniu 1945 r.: upadły przywódca nazistowski wydał rozkaz zniszczenia całej infrastruktury na terytorium III Rzeszy w jej pierwotnie niemieckiej części, aby nie trafiła do rąk zwycięzców.

PRZECZYTAJ:

Putin świadomie szantażuje cały świat możliwą katastrofą nuklearną

Rosja oficjalnie wykorzystuje terroryzm jako narzędzie wojny. Rosyjskie media otwarcie deklarują, że zniszczą obiekty „zimowej” infrastruktury Ukrainy wraz z nadejściem chłodów. Jest to drugi etap wojny terrorystycznej Putina: pierwszym etapem były ostrzały Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, aby stworzyć wrażenie katastrofy o charakterze technogennym i przekonać Ukrainę do negocjacji. Rosyjska armia jest na skraju klęski, nie ma właściwej odpowiedzi na zachodnią taktykę wojskową i zachodnią broń Sił Zbrojnych Ukrainy, a to zachęca Putina do asymetrycznej odpowiedzi za pomocą terroru.

Putin nie jest gotów przyznać się do porażki i będzie nadal dokonywał ataków terrorystycznych na Ukrainie, zwłaszcza w obliczu nadejścia chłodów, kiedy na Ukrainę czeka najtrudniejszy sezon grzewczy w historii niepodległości. Teraz jest konieczne uznanie Rosji za państwo terrorystyczne, w czym ona sama się otwarcie przyznaje w kluczowych datach oraz zainstalowanie zaawansowanych systemów obrony powietrznej na terytorium Ukrainy, które są głównym czynnikiem ochrony nieba przed rosyjskimi pociskami, będącymi narzędziem ataków terrorystycznych na Ukrainę. Cywilizowany świat nie ma prawa przegrać, Putin jest o krok przed porażką, więc konieczne jest skonsolidowanie i wspólne pokonanie wspólnego wroga.

Anatolij Kurnosow

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: