Niepowodzenia rosyjskiej armii na ukraińskim froncie doprowadziły do tego, że najwyższe dowództwo Rosji wybrało nową strategię i taktykę okupacji Ukrainy oraz jej obywateli. Jeśli wcześniej Ukraińców próbowano przekonać, że Rosja jest przyjacielem i bratem, teraz naród ukraiński jest poddawany ciągłym atakom rakietowym, w wyniku których giną niewinni ludzie, w tym dzieci.

Anatolij Kurnosow

Ukraiński ekspert z Centrum Studiów Politycznych „Doktryna”

Po ataku na centrum Winnicy przez trzy rosyjskie pociski manewrujące Kalibr zabito 23 osoby, 19 zostało zidentyfikowanych. Wśród ofiar jest troje dzieci: 4-letnia dziewczynka i dwóch chłopców w wieku 7 i 8 lat.

Jak poinformowano w Narodowej Policji Ukrainy, podczas ataku jeden chłopiec przechodził badanie w centrum medycznym, zginął wraz z matką. Drugi chłopiec zmarł czekając na wujka w zaparkowanym samochodzie, jego krewny trafił do szpitala. 4-letnia dziewczynka razem z matką spacerowały w centrum miasta, po uderzeniu dziecko zmarło, matka przebywa w szpitalu w ciężkim stanie i nadal nie wie, że jej córka już nie żyje.

Ponadto 183 ofiary zwróciły się po pomoc medyczną, 82 z nich zostały hospitalizowane. Wśród rannych są 4 dzieci.

PRZECZYTAJ:

„To nie ludzie tego dokonali, to bydlaki” – Zełenski o ataku rakietowym na Winnicę

Ta rosyjska zbrodnia odbiła się szerokim echem w zagranicznych mediach. Aby usprawiedliwić swoje działania, Sztab Generalny Federacji Rosyjskiej stwierdził, że „Rosja atakuje tylko cele wojskowe”, a wkrótce ostrzelano dworzec autobusowy w okupowanym Doniecku, co określono jako rzekomy zainscenizowany «ostrzał» miasta przez ukraińskie wojska. Jest to zwykła radziecka metoda przerzucania winy z agresora na ofiarę. Rosyjska propaganda interpretuje masowe ostrzały celów cywilnych na Ukrainie jako zniszczenie kwater głównych ukraińskiego wojska. Dlatego obywatele Federacji Rosyjskiej uważają, lub po prostu tak udawają, że wszystko, co jest ostrzeliwane przez Rosję, to a priori obiekty infrastruktury wojskowej Ukrainy. Efektem skutecznej propagandy w rosyjskim społeczeństwie jest brak uświadomienia winy Rosji za ofiary na Ukrainie. Сo gorsza – radość w rosyjskich sieciach społecznościowych z powodu śmierci ukraińskich cywilów jest po prostu obrzydliwa.

Celem Rosji jest sianie paniki i strachu wśród Ukraińców. Putin wykorzystuje swoją bezkarność i nadal wykorzystuje kłamstwa oraz podwójne standardy. Na poziomie polityki międzynarodowej Rosja zaprzecza popełniane zbrodnie, zrzucając winę na siły zbrojne Ukrainy lub po prostu zaprzecza wszelkim ofiarom i wykroczeniom.

Anatolij Kurnosow

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

ZOBACZ TAKŻE: