To historyczny moment w procesie zapewniania bezpieczeństwa energetycznego Polski. Prezydent Andrzej Duda wspólnie z Premierem Mateusz Morawiecki oraz Premier Danii Mette Frederiksen dokonali symbolicznego otwarcia gazociągu Baltic Pipe – napisał na Facebooku szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk.

„Zbudowana infrastruktura pozwoli na pokrycie istotnej części naszego zapotrzebowania na błękitne paliwo. Dywersyfikacja źródeł dostaw gazu do Polski przyczyni się do uniezależnienie naszej Ojczyzny od dostaw surowców z Federacji Rosyjskiej”.

Michał Dworczyk

Minister-członek Rady Ministrów, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Dziś, po ponad 20 latach od rozpoczęcia prac, które przyspieszyły zwłaszcza w I i II kadencji rządu Prawo i Sprawiedliwość, możemy z dumą powiedzieć, że – pomimo wielkiego sprzeciwu naszych przeciwników wewnątrz i na zewnątrz, doprowadziliśmy ten wielki, strategiczny, przyszłościowy energetyczny projekt do końca – oświadczył szef Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: Facebook

PRZECZYTAJ:

Pętla gazowa Kremla: Nord Stream 2 wpędził Europę w pułapkę

Zełenski: Kreml chce zniszczyć normalne życie każdego Europejczyka

Nord Stream 2 zgnije na dnie Bałtyku. Dywersyfikacja dostaw gazu uratuje Europę i zabije rosyjską gospodarkę

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: