Głównymi zbrodniarzami wojennymi, których ukraiński wywiad planuje wyeliminować, są poszukiwany listem gończym Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze Władimir Putin i poszukiwany listem gończym FBI założyciel Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn oraz przedstawiciele najwyższego dowództwa wojskowego Federacji Rosyjskiej, zaangażowani w organizację niesprawiedliwej, podłej i niesprowokowanej agresji przeciwko Ukrainie oraz organizacji ludobójstwa narodu ukraińskiego.

Poinformował o tym w rozmowie z niemieckim wydaniem „Die Welt” wiceszef wywiadu wojskowego Ukrainy.

„On [Putin] zauważa, że się do niego zbliżamy, ale też boi się, że zostanie zabity przez własnych ludzi. Wiele osób w Rosji nadal popiera tę „operację specjalną”, jednak dzięki analizie mediów społecznościowych i rozmów telefonicznych wiemy, że zginęło tak wielu Rosjan, że to przeraża ludzi”.

Wadym Skibicki

Zastępca szefa Głównego Zarządu Wywiadu Wojskowego Ministerstwa Obrony Ukrainy

Stwierdził też, że ukraiński wywiad dąży również do wyeliminowania założyciela Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna.

„Próbujemy go zabić. Naszym priorytetem jest wyeliminowanie dowódcy jednostki, który rozkazuje swoim ludziom atakować”

– powiedział Skibicki.

Oprócz tego, Kijów planuje zniszczyć innych zbrodniarzy wojennych – szefa Sztabu Generalnego Walerija Gierasimowa, ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, a także dowódcę inwazji gen. Surowikina. Zaznaczył, że „to Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Walerij Gierasimow i minister obrony Siergiej Szojgu zaplanowali atak i teraz nie mogą się wycofać”.

Ukraiński wywiad planuje także likwidację szefa Czeczenii Ramzana Kadyrowa – zbrodniarza wojennego, który już „zdaje sobie sprawę, że reżim Putina już przegrał strategicznie”.

Co więcej, lista celów może zostać rozszerzona na propagandystów, oligarchów i cywiłów, którzy „produkują i finansują broń dla Rosji”.

„Każdy będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny”

– zapewnił wiceszef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

„Jesteśmy w stanie wojny, a to są nasi wrogowie. Zgodnie z międzynarodowymi konwencjami jest to uzasadniony cel”

— zaznaczył Skibicki.

Przypomnijmy, kilka dni temu, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow oświadczył, że ukraińskie służby specjalne już wyeliminowały szereg rosyjskich rosyjskich przestępców — kremlowskich propagandystów, którzy nawoływali do agresywnej wojny i do ludobójstwa narodu ukraińskiego.

„Udało nam się już namierzyć kilka osób. Były to dobrze nagłośnione przypadki, o których wszyscy wiedzą dzięki mediom”

— powiedział szef Głównego Zarządu Wywiadu Wojskowego Ministerstwa Obrony Ukrainy.

PRZECZYTAJ:

Bolton: Putin jest na liście celów, jeśli użyje broni jądrowej, podpisze list pożegnalny

Przypomnijmy, ponad rok temu informowaliśmy, że Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu do narodu (6 marca) zapowiedział dzień sądu dla wszystkich, którzy popełnili okrucieństwa w tej wojnie, podała agencja UNIAN. Następnie sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow ogłosił utworzenie jednostki specjalnej do ścigania rosyjskich zbrodniarzy wojennych na całym świecie, informuje NV.ua. Prokuratura Generalna i jej zagraniczni partnerzy pieczołowicie dokumentują zbrodnie putinowskich zbirów. Znane są ich dane osobowe. Raszystowscy przestępcy albo staną przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości i będą surowo ukarani, albo zostaną bezlitośnie zlikwidowani po wydaniu na nich przez ukraiński sąd wyroku zaocznego. Sprawiedliwości musi stać się zadość tak szybko, jak to możliwe. Nie będzie litości!

„Nie wybaczymy rozstrzeliwań bezbronnych ludzi. Rujnowania naszej infrastruktury. Nie wybaczymy setek i setek ofiar. Tysięcy i tysięcy cierpień. I Bóg nie wybaczy. Ani dzisiaj. Ani jutro. Nigdy. I zamiast (dnia) przebaczenia będzie dzień sądu. Jestem tego pewien. Nie wybaczymy. Nie zapomnimy. Ukarzemy wszystkich, którzy popełnili okrucieństwa w tej wojnie. Na naszej ziemi. Znajdziemy każdego drania, który strzelał do naszych miast, do naszych ludzi. Nie będzie dla nich spokojnego miejsca na ziemi oprócz grobu”.  

Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy

Powiedział prezydent Ukrainy 6 marca, w dniu, w którym w Kościołach wschodnich w tym roku była obchodzona niedziela przebaczania win.

23 kwietnia po śmierci trzymiesięcznego dziecka, które wraz z matką zostało zabite podczas rosyjskiego ostrzału Odessy, prezydent Wołodymyr Zełenski nazwał krwawych putinowskich raszystów „śmierdzącymi szumowinami”.

„Gdy ta wojna się zaczęła, to niemowlę miało zaledwie miesiąc. Dziś je zabili. To śmierdzące szumowiny. Na to nie ma innych słów. To po prostu szumowiny”

– powiedział prezydent i po raz kolejny obiecał, że rosyjscy zwyrodnialcy z całą pewnością zostaną surowo ukarani.

PRZECZYTAJ:

Były szef brytyjskiego wywiadu: Najbliższe otoczenie Putina może go usunąć lub zabić

Ukraina już stworzyła specjalny organ, który będzie odpowiedzialny za karanie rosyjskich zbrodniarzy wojennych niezależnie od tego, w jakim mieście Federacji Rosyjskiej mieszkają i w której części świata się znajdują – podał serwis informacyjny NV.ua, przywołując słowa sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksija Daniłowa.

„Mamy takie ciało. A wszyscy dranie, którzy brali udział w zbrodniach przeciwko ludzkości w Buczy, Irpieniu i innych miastach Ukrainy, na pewno zostaną ukarani. Gdziekolwiek są, w jakiejkolwiek części świata się znajdują, znajdziemy ich. Nikt nie ujdzie bezkarnie za zabicie naszych dzieci, ludzi i naszych cywilów. Wszyscy bez wyjątku zostaną ukarani!”.

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Sekretarz RBNiO zauważył, że w dzisiejszym świecie rosyjscy zbrodniarze wojenni nie będą mogli się ukryć. I zwrócił się do nich:

„Gdziekolwiek jesteś: w Tule, Moskwie, w innych miastach Federacji Rosyjskiej, która w tej chwili jeszcze nie rozpadła się na kawałki, zostaniesz za to ukarany”

– podkreślił sekretarz Danyłow.

PRZECZYTAJ:

Były szpieg KGB: Koniec Putina powinien być jak koniec Husajna lub Kaddafiego

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Zorian Szkiriak zapewnił z kolei, że ukraińskie służby dokładają wszelkich starań, by zidentyfikować rosyjskich zbrodniarzy wojennych, informuje Espreso.tv.

„Służba Bezpieczeństwa, Główny Zarząd Wywiadu, Prokuratura, śledczy Policji Państwowej mają tu do wypełnienia bardzo ważną funkcję, i to robią. Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że powstaje imienny spis zbrodniarzy. Wszystkich będziemy znać z imienia i nazwiska, łącznie z ich adresami, z listami wszystkich krewnych, ich rodzin, adresami mieszkań, a nawet kontami bankowymi. Żaden potwór nie uniknie kary. Nawet jeśli draniowi uda się uniknąć międzynarodowego potępienia, ukrywając się w swoim Mordorze, o ile do tego czasu będzie jeszcze żył. Jestem przekonany, że ukraiński Mosad prędzej czy później znajdzie morderców narodu ukraińskiego, gwałcicieli naszych kobiet”.

Zorian Szkiriak

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy

Takie kroki rzeczywiście już są podejmowane. Służby takie jak Siły Operacji Specjalnych (SSO), Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (GUR), Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) otrzymały specjalne uprawnienia.

„Ukraina ma dość dobre doświadczenia w niszczeniu wrogów i terrorystów na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego i Ługańskiego – podkreślił Szkiriak. – Myślę, że nie trzeba o tym przypominać: »Giwi«, »Motorola«, Zacharczenko i inni przywódcy rosyjskich band terrorystycznych. Mamy też doświadczenia na terytorium Federacji Rosyjskiej. I na pewno pamiętajcie, że za każdą kroplę ukraińskiej krwi rosyjski faszysta, który dopuścił się tej krwawej zbrodni, musi odpowiedzieć. To jest otwarta wojna na pełną skalę, a naszym celem jest zwycięstwo”

– podsumował.

Władze i społeczeństwo Ukrainy jednoczą się w zdecydowanym i sprawiedliwym gniewie, by bezwzględnie i z całą stanowczością wytępić krwawych putinowsko-raszystowskich przestępców, którzy popełniają ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości na terytorium Ukrainy. Czeka ich surowa i nieunikniona kara. Nie będzie litości!

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

„Nowa Norymberga”! Brytyjscy politycy żądają postawienia Putina przed sądem

„Zmusimy Rosję ponieść odpowiedzialność za krwawy terror” – prokuratura Ukrainy

Rosyjskie elity już myślą o aresztowaniu lub fizycznej likwidacji Putina – pułkownik FSB

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Nadchodzi III wojna światowa❓
BEZKARNOŚĆ ROZZUCHWALA ROSJĘ❗️

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: