W obliczu słabości Kremla Chiny mogą porzucić Tajwan i zamiast tego przejąć wschodnią Rosję, pisze na łamach Forbes Craig Hooper, analityk ds. bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

„Podstawy do »rewizji« granicy chińsko-rosyjskiej są głębokie. Chiny mogą łatwo znaleźć pretekst do anulowania obecnych umów, żądając od Rosji zwrotu Władywostoku, a także około 23 000 mil kwadratowych byłego terytorium Chin, które Rosja przejęła od 1860 r.” – dodał analityk.

Przypomnijmy, dziś Chiny wezwały Stany Zjednoczone do rozszerzenia współpracy, aby wzmocnić pokój na świecie. Chiny i Stany Zjednoczone muszą nauczyć się żyć ze sobą, powiedział chiński prezydent Xi Jinping i wezwał do rozszerzenia współpracy i komunikacji między obydwoma krajami.

„W celu zapewnienia pokoju na świecie, oba kraje muszą znaleźć sposoby na wzajemne relacje. Dzisiejszy świat nie jest ani pokojowy, ani spokojny. Stany Zjednoczone i Chiny muszą współpracować, aby sprzyjać stabilności międzynarodowej”

Xi Jinping

Sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin, przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej

– powiedział chiński przywódca w przemówieniu z 27 października, cytowanym przez chińską telewizję państwową.

Nawiasem mówiąc, wtajemniczeni donoszą, że po zjeździe partii komunistycznej w Pekinie Putin próbował zadzwonić do przewodniczącego Chin, ale Xi Jinping nie chciał z nim rozmawiać.

KOMENTARZ REDAKCJI

Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Krym to Ukraina! Chiny nie uznają bezprawnej aneksji ukraińskiego półwyspu przez Rosję

Rosyjska gazeta alarmuje: Chińskie media otwarcie zadeklarowały roszczenia terytorialne wobec Rosji

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: