Służby specjalne putinowsko-raszystowskiej Rosji zaczęły przeprowadzać ataki terrorystyczne pod obcą flagą na własnym terytorium, aby rozpalić antyukraińską histerię w społeczeństwie rosyjskim. O tym informuje Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Stanem na 14 kwietnia na rosyjskim przejściu granicznym miało miejsce kilka tak zwanych „ataków terrorystycznych”, o które terroryści z gangów Putina oskarżają ukraińskie grupy dywersyjno-rozpoznawcze.

Putinowskie środki masowej dezinformacji podały, powołując się na gubernatora obwodu kurskiego, że rzekomo 13 kwietnia rosyjski oddział służby granicznej został ostrzelany w obwodzie korenewskim, rzekomo z pasa leśnego na terytorium Ukrainy.

Oprócz tego, FSB Federacji Rosyjskiej poinformowała, że Ukraina rzekomo ostrzeliwała przejście graniczne w obwodzie briańskim.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni junta Putina wielokrotnie powtarzała, że Ukraińcy ostrzeliwują rosyjskie posterunki graniczne w obwodzie kurskim.

Przypomnijmy, wcześniej informowano o wybuchach w Biełgorodzie.

Jednocześnie Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy oświadczył, że służby specjalne putinowskiej Rosji planują organizację ataków terrorystycznych na terytorium Federacji Rosyjskiej, aby obwiniać Ukrainę.

Przypomnijmy, że Putin uciekł się do takiej zbrodniczej taktyki wiele lat temu, podczas dochodzenia do władzy, w przededniu drugiej wojny czeczeńskiej.

ZOBACZ WIDEO: „FSB WYSADZA ROSJĘ”

Film dokumentalny na podstawie książki Aleksandra Litwinienki i Jurija Felsztinskiego „FSB wysadza Rosję: Federalna Służba Bezpieczeństwa jest organizatorem aktów terrorystycznych, porwań i morderstw” (1999 r.)