W przypadku, gdyby wojska rosyjskie na Ukrainie sprowokowały nową agresję i eskalację konfliktu, UE i USA muszą zareagować niszczycielskimi sankcjami wobec Federacji Rosyjskiej, zwłaszcza zamrożenie kont bankowych oligarchów i odłączeniem Rosji od międzynarodowego systemu płatności SWIFT – powiedział Manfred Weber, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący grupy poselskiej Europejskiej Partii Ludowej w PE, donosi portal Obozrevatel powoując się na niemieckie wydanie Die Zeit.

„UE i USA muszą politycznie pokazać, co czeka na rosyjskie przywództwo, jeśli pozwoli na eskalację sytuacji we wschodniej Ukrainie. W tym przypadku zamrożenie kont oligarchów na dużą skalę lub odłączenie Rosji od systemu płatności SWIFT powinno być realne”.

Manfred Weber

Poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący grupy poselskiej Europejskiej Partii Ludowej w PE

Putin powinien znać cenę swoich działań” – zaznaczył. Dodał też, że dalsza budowa gazociągu Nord Stream-2 na Morzu Bałtyckim „nie będzie już dłużej trwała”.

Wszystkie te działania muszą być możliwe do zrealizowania, jeśli Moskwa będzie kontynuować kurs niebezpiecznych prowokacji” – podkreślił europoseł.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

“Nord Stream 2 powinien zostać zatrzymany”. Niespodziewane słowa ważnego niemieckiego polityka

System obrony przeciwrakietowej musi być zbudowany przy udziale Polski, Litwy i Ukrainy – europoseł