Przedstawiciele republikanów i demokratów wzywają do przeprowadzenia niezależnego dochodzenia w sprawie sytuacji.

Konflikt związany z relacjami doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna z Rosją pogłębił się, ponieważ przedstawiciele Partii Republikańskiej zażądali od Kongresu przeprowadzenia bardziej szczegółowego dochodzenia w sprawie sytuacji. O tym informuje Reuters

Krytycy Trumpa wewnątrz Partii Republikańskiej, w tym senatorowie John McCain i Lindley Graham, zażądali od Kongresu przeprowadzenia pełnego dochodzenia w sprawie sytuacji. Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Bob Corker powiedział, że kwestia rosyjska zagraża polityce zagranicznej Trumpa, zarówno jak i wewnętrznej, w tym i reformom systemu opieki zdrowotnej oraz inicjatywom podatkowym. Senator powiedział, że Flynn powinien złożyć zeznania w Kongresie.

„Jak najszybciej wyjaśnijmy sobie sytuację z Rosją. Być może, istnieje problem, który, widocznie, o wiele poważniejszy, niż teraz uważamy”, – powiedział Corker.

Republikanin Graham wezwał do powołania w Kongresie specjalnego komitetu, wspieranego przez obie partie, który zajmie się dochodzeniem na całą skalę. Przedstawiciele demokratów również zażądali przeprowadzenia niezależnego dochodzenia w sprawie sytuacji.

Przypomnimy, że 14 lutego stwierdzono, że Flynn odchodzi ze stanowiska doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Wpływowy doradca Donalda Trumpa złożył rezygnację. Przez kontakty z ambasadorem Rosji w Waszyngtonie

Trump zetknie się ze „ścianą” w Kongresie, jeżeli spróbuje poprawić stosunki z Moskwą kosztem Ukrainy – senator