Władze łotewskie znacznie rozszerzyły listę rosyjskich kanałów telewizyjnych, których retransmisja jest zabroniona w tym kraju. Powodem było to, że lokalny nadawca TEM LV ogłosił, że od 1 lutego nie jest już właścicielem praw do ich retransmisji i nie jest możliwe ustanowienie nowego właściciela praw autorskich.

„Dziś rano (9 lutego) Krajowa Rada Mediów Elektronicznych (NEPLP) podjęła decyzję o zakazie retransmisji 16 kanałów na Łotwie, w tym REN TV Baltic i NTV Mir Baltic. Decyzja została podjęta, ponieważ nie było w ogóle możliwe otrzymanie informacji, że ktoś będzie reprezentował te programy na Łotwie”

– powiedział na Twitterze przewodniczący Rady Ivars Abolins.

Decyzja o blokowaniu kanałów wejdzie w życie 10 lutego.

Wcześniej na Łotwie zakazano retransmisji rosyjskiego kanału propagandowego Russia-RTR. Poinformowała o tym Krajowa Rada Mediów Elektronicznych Łotwy (NEPLP).

„Kanały nawołujące do nienawiści i nawołujące do wojny nie mają miejsca na Łotwie”

– wyjaśnił Ivars Abolins, szef NEPLP.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Wolność słowa nie jest wolnością kłamstwa! G7, UE i USA popierają potrzebę walki z rosyjską dezinformacją

Po nawiązaniu kontaktu z Sekretarzem Stanu USA Ukraina wymierzyła cios w rosyjskie tuby propagandowe i wpływy Putina na Ukrainie

„Orwell opisał, jak to działa”. Byli pracownicy rosyjskiej farmy trolli odsłonili kurtynę putinowskiego imperium kłamstw