Alain Juillet, były szef francuskiego wywiadu zagranicznego (Direction Générale de la Sécurité Extérieure) zostanie prezenterem telewizji Russia Today (RT France), założonej przez rząd Federacji Rosyjskiej. 13-minutowy program telewizyjny pt. „La Source” (Źródło) poświęcony geopolityce będzie emitowany dwa razy w miesiącu. O tym w poniedziałek, 24 lutugo poinformowała Ksenia Fedorowa, prezes i redaktor naczelny RT France, informuje francuski portal huffingtonpost.fr.

Zgodnie z komunikatem RT France, audycja rosyjskiej tuby propagandowej skupi się na „dyplomacji, konfliktach, terroryzmie, bezpieczeństwie i konkurencyjnym wywiadyie”. Pierwszy program zostanie wyemitowany w marcu bieżącego roku i będzie się ukazywać dwa razy w miesiącu.

„Poza wszelkimi ideologiami, praktyczna geopolityka powinna umożliwić obywatelom lepsze zrozumienie obiektywnej rzeczywistości”

– podkreślił w komunikacie 77-letni Alain Juillet.

PRZECZYTAJ:

Znajdź sobie pożytecznego idiotę. 7 przykazań rosyjskiej wojny informacyjnej

Z koeli szefowa RT France podkreśliła, że jest szczęśliwa, że ktoś na takim poziomie będzie pracował dla redakcji rosyjskiego państwowego kanału.

„Jestem pewna, że pomoże to naszym widzom rzetelnie przyjrzeć się procesom geopolitycznym zachodzącym na świecie”

– zauważyła Ksenia Fedorowa w komunikacie opublikowanym przez RT France.

Przypomnijmy, Alain Juillet został powołany na stanowisko szefa francuskiego wywiadu zagranicznego (Wydziału Operacji Wywiadowczych w DGSE) w 2002 roku. Wcześniej pracował dla dużych francuskich i międzynarodowych korporacji. Za młodu służył w wojskach specjalnych francuskiego wywiadu.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. Doktryna generała Gierasimowa

Europa na celowniku Kremla. Ukryta wojna Putina przeciwko Zachodowi

Globalne imperium kłamstwa. Putin wydaje miliardy na wojnę informacyjną przeciwko Zachodowi

Do realizacji rosyjskiej strategii geopolitycznej zaangażowano ogromne środki finansowe, materialne, instytucjonalne i ludzkie. Na Zachodzie pracuje rozbudowana sieć agentów wpływu, którzy w interesie Rosji (i za rosyjskie pieniądze) sieją nienawiść międzyetniczną, wywołują spory historyczne oraz terytorialne.

Coraz mocniej szaleje kremlowska propaganda. W celu rozbicia jedności Zachodu liczne media, organizacje społeczne, partie polityczne i ośrodki analityczne szerzą rosyjską propagandę nienawiści, antyliberalizmu, antyamerykanizmu, antysemityzmu oraz neomarksizmu i nacjonalizmu. „Kremlowska armia trolli” atakuje polską sieć. Kukiełki Kremla do utraty tchu wybielają Putina i jego agresywną politykę. „Rosja nie zagraża. Rosja jest zagrożona. Jest nieustanna agresja NATO przeciwko Rosji” – taką retorykę słyszymy na co dzień z ust polityków, politologów, ekspertów i dziennikarzy zjednoczonych wspólnym celem: rehabilitacją agresywnej polityki Kremla.

Udział w globalnej gospodarce stworzył Rosji możliwość psucia Europy od wewnątrz. Korzystając z zachodniej otwartości, Gazprom przekupił całą grupę czołowych ekspertów, przedsiębiorców i polityków europejskich. Kreml dołożył wszelkich starań, żeby Europa stała się bezzębna, bierna i ospała. Ta strategia okazała się bardzo skuteczna.

Moskwa kupuje partie i polityków charakteryzujących się nadmiarem prowincjonalnej mentalności i brakiem strategicznego myślenia. Wielbiąc rosyjskiego złotego cielca, nie zdają sobie sprawy, że mogą się stać następną ofiarą krwawego imperium zła. Nie rozumieją, że są karmieni do uboju…

Dzisiaj widzimy wyniki działań wielkiej sieci szpiegowskiej. Działania Moskwy są mistrzowskie. Posługując się siłami prawicowymi w poszczególnych państwach Europy, umiejętnie podważa jedność Unii i manipuluje opinią publiczną w jej krajach członkowskich. Poprzez rozbudzenie szlachetnych i patriotycznych uczuć różnych narodów Rosja stara się zniszczyć jedność NATO i UE, by następnie narzucić Europie własną dominację, a w perspektywie zanurzyć buty rosyjskich żołnierzy w Oceanie Atlantyckim.

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”