Putina mogą zabić jego najbliżsi współpracownicy, jak to się stało z Juliuszem Cezarem. Taki koniec kremlowskiego zbrodniarza wojennego prognozuje członek Izby Lordów, były szef Sztabu Generalnego Wielkiej Brytanii, generał porucznik, baron Richard Dannatt w artykule opublikowanym na łamach Daily Telegraph.

Gen. Dannatt uważa, że zbliżająca się kontrofensywa ukraińska zakończy się sukcesem i złamie morale wojsk rosyjskich. Według niego wrześniowe wydarzenia pod Charkowem mogą wkrótce się powtórzyć, „młodzi rosyjscy mężczyźni zawrócą i będą uciekać”.

„Armii nie trzeba rozbijać na części. Jeśli żołnierze myślą, że zostali pokonani, to naprawdę są pokonani. Ta katastrofa może stać się czynnikiem, który zmiecie Putina z Kremla”.

Gen. Richard Dannatt

Członek Izby Lordów, były szef Sztabu Generalnego Wielkiej Brytanii

W roli rosyjskiego Brutusa widzi Walerego Gierasimowa, szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR.

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

Putin rozumie skalę tych zagrożeń. To właśnie dlatego kremlowski paranoik wraz ze swoją służbą bezpieczeństwa, według doniesień różnych źródeł, od początku wojny ukrył się w bunkrze na Uralu lub Ałtaju. Putin obawia się gniewu rosyjskich elit. Obawia się także przyszłego bezwzględnego i bezlitosnego buntu rosyjskiego, który może wybuchnąć na tle niezadowolenia wynikającego z przyszłego totalnego upadku rosyjskiej gospodarki. Dlatego ukrywa się w bunkrze i nikomu nie ufa.

Przypomnijmy, według Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (GUR) rosyjscy oligarchowie już dyskutują o możliwości fizycznego usunięcia Putina, ponieważ wielki biznes jest niezadowolony z atomowych sankcji nałożonych na Rosję za rozpętanie krwawej wojny przeciwko Ukrainie.

Rosyjscy oligarchowie szukają narzędzia wpływów na Putina lub na jego najbliższe otoczenie ze służb mundurowych, ale problem polega na tym, że kremlowski dyktator trzyma się na dystans od wszystkich, ukrywa się w bunkrze i nie pozwala nikomu się zbliżyć. „Jednak wielki rosyjski biznes jest już gotowy do radykalnych kroków. Niektórzy oligarchowie omawiają wysokość nagrody za fizyczną eliminację Putina” – czytamy we wpisie ukraińskiego wywiadu wojskowego.

GUR zauważa, że ​​w rosyjskiej elicie biznesowo-politycznej tworzy się wpływowa opozycja wobec Putina.

„Ich celem jest szybkie odsunięcie Putina od władzy i przywrócenie więzi gospodarczych z Zachodem, zniszczonych w wyniku wojny na Ukrainie”

– czytamy w wiadomości GUR na Facebooku.

Według Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, dyrektor FSB Aleksander Bortnikow i niektórzy inni wpływowi członkowie rosyjskiej elity rozważają różne opcje odsunięcia Putina od władzy – zatrucie, nagła choroba i inne scenariusze.

Przypomnijmy, wcześniej były dowódca generalny armii USA w Europie Ben Hodges w wywiadzie dla RBC-Ukraina powiedział, że uważa za całkiem możliwe obalenie reżimu Putina.

„Myślę, że to możliwe. Nie sądzę, aby ludzie wokół Putina chcieli popełnić samobójstwo lub stracić więcej, niż już mają”

– powiedział generał.

Przypomnijmy, w 2021 r. rosyjski historyk, który mieszka w Stanach Zjednoczonych Jurij Felsztyński opublikował na łamach porannego dziennika brytyjskiego The Sun tekst, w którym stwierdził, że Putin podświadomie porównuje swoją sytuację do sytuacji libijskiego dyktatora pułkownika Muammara Kaddafiego w 2011 roku.

Historyk przypomniał, że według czasopisma Atlantic, w czasie „Arabskiej Wiosny” zszokowany i przerażony rosyjski dyktator jak opętany oglądał filmiki z ostatnich minut życia pułkownika Kadafiego nagrane telefonami komórkowymi libijskich powstańców.

Felsztyński twierdzi, że Putin boi się, że jeśli represyjne rządy w Rosji zostaną osłabione, może zostać zabity.

„Jest wystarczająco inteligentny, by zdać sobie sprawę, że przy normalnych zasadach jego system rządów nie może istnieć. Nie jest idealistą. Zdaje sobie sprawę, że może przetrwać tylko wtedy, gdy nadal będzie tłumił. Lekcja, jaką Putin wyciągnął z ostatnich wydarzeń, jest taka, że musi wzmocnić swoją kontrolę i zastosować więcej represji. Oto, co zobaczymy”

– twierdzi Felsztyński w artykule opublikowanym na łamach The Sun.

Przypomnijmy, w 2011 roku Putin śmiertelnie przestraszył się nie tylko udanego powstania w Libii, które zakończyło się brutalnym zabójstwem dyktatora Muammara Kadafiego. Przestraszył się także wypowiedzi niektórych polityków amerykańskich.

Pod koniec października 2011 roku jastrząb amerykańskiej polityki senator John McCain w wywiadzie dla programu BBC Newsnight powiedział, że po zwycięstwie libijskiej opozycji i śmierci Muammara Kaddafiego „dyktatorzy na całym świecie”, w tym w Rosji, powinni „zacząć się denerwować”.

„Myślę, że jest całkowicie możliwe, że ludzie będą protestować przeciwko rządowi, który wyraźnie nie jest demokratyczny w takiej formie, jaką chcieliby obywatele Rosji po upadku Związku Radzieckiego. Nie przewidywałbym powstania zbrojnego, ale będziemy świadkami znacznych protestów w różnych krajach Jesteśmy przekonani, że dziś ludność Libii inspiruje ludzi w Teheranie, Damaszku, a nawet w Pekinie i Moskwie”

– zaznaczył McCain.

Warto podkreślić, że Putin zawsze był bardzo wrażliwy na śmierć innych dyktatorów, ponieważ podświadomie zdaje sobie sprawę, że jego los może być podobny do ich losu. W sierpniu 2008 roku, podczas rosyjskiej agresji na Gruzję, kiedy ówczesny prezydent Francji Nicolas Sarkozy przyjechał do Moskwy na rozmowy pokojowe, Putin powiedział mu, że jest gotów powiesić Micheila Saakaszwilego, ponieważ Amerykanie powiesili Saddama Husajna. Z tego samego powodu, Putin obawiał się porażki Baszara al-Asada więcej niż konfrontacji z Zachodem i uważał wojnę w obronie reżimu syryjskiego dyktatora swoim osobistym Stalingradem. Obalenie prorosyjskiego dyktatora Janukowycza również spowodowało zimny strach rosyjskiego dyktatora i, jak skutek, sprowokowało agresję Kremla na Krymie i w Donbasie.

To wszystko wyjaśnia nieproporcjonalną brutalność obecnego gospodarza Kremla, ale jednocześnie to strach Putina popycha go do takich działań, które ostatecznie doprowadzą do nieuchronnego upadku jego reżimu.

PRZECZYTAJ:

Być może w Rosji szykuje się „spisek bojarski” – Pawło Klimkin

Otoczenie Putina może odsunąć go od władzy – ekspert wojskowy

Brytyjski dziennik: Putin boi się, że zostanie zabity jak pułkownik Kaddafi

Na kilka miesięcy przed zakrojoną na wielką skalę inwazją na Ukrainę nasz portal sugerował, że wojna z Ukrainą może pogrzebać reżim Putina i samą Federację Rosyjską. Dziś już stało się oczywiste, że pierwotny plan Putina całkowicie się nie powiódł. Dzięki własnej arogancji i głupocie Putin może stracić władzę. Kremlowski dyktator wykazał całkowite niezrozumienie psychologii Ukraińców, miał bezpodstawne złudzenia, że uda się mu zastraszyć, sterroryzować, narzucić swoją wolę i ujarzmić Ukrainę, że może podbić Ukrainę przy pomocy brutalnej siły, bezpodstawnie wierzył, że jego armia jest w stanie pokonać siły zbrojne i cały naród ukraiński. Popełnił fatalny błąd dla siebie i swojego kraju. I będzie musiał zapłacić za tę zbrodnię. Dziś wielu światowych analityków dochodzi do tych samych wniosków. Większość polityków i ekspertów uważa, że Putin już tę wojnę przegrał. Na przykład analitycy z think tanku Clocktower Group sugerują, że do obalenia reżimu Putina pozostało nie więcej niż 12 miesięcy.

Putin przecenił swoje możliwości i zignorował ograniczone możliwości swojej armii i całego państwa, w dodatku nie wziął pod uwagę faktu, że duch walki Ukraińców jest na najwyższym poziomie, dlatego wojna z Ukrainą może mieć dla kremlowskiego dyktatora katastrofalne skutki – w ciągu jednego roku może zostać obalony. Do takich wniosków doszedł główny strateg Clocktower Group, Marko Papic, cytowany przez tabloid Bloomberg.

W tej chwili wielu ekspertów dochodzi do tych samych wniosków. Niezależnie od przebiegu działań wojennych Putin strategicznie przegrał już tę wojnę. Upadek jego reżimu jest już nieunikniony… Dlatego już dziś musimy zastanowić się, czego społeczność światowa powinna domagać się od nowych władz rosyjskich po upadku reżimu Putina.

Po wszystkim, co wydarzyło się w Groznym, Aleppo, Mariupolu, Charkowie, Sumach i Czernihowie, trzeba pomyśleć o głębokiej transformacji Federacji Rosyjskiej. To jest kwestia globalnego bezpieczeństwa całej ludzkości.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: