W chwili obecnej nie ma zagrożenia rosyjskiej inwazji na terytorium Ukrainy, ale istnieje niebezpieczeństwo takiego zagrożenia – powiedział w wywiadzie udzielonym ArmyInform generał Serhij Najew, dowódca Połączonego Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy.

„We wszystkich kierunkach wokół granicy państwowej, na całej jej długości, istnieje niebezpieczeństwo i związane z nim zagrożenie. Ale zagrożenie ma pewny stopień, istnieje bezpośrednie zagrożenie, istnieje potencjalne zagrożenie. Dlatego wokół granicy państwowej, mówiąc językiem wojskowym, niebezpieczeństwo istnieje zawsze, ale poziom zagrożenia w chwili obecnej nie pociąga za sobą bezpośredniego zagrożenia inwazji na terytorium Ukrainy”.

Serhij Najew

Generał, dowódca Połączonego Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy

Odpowiadając na pytanie o możliwość zaangażowania sojuszników w obronę Ukrainy, generał Serhij Najew zaznaczył, że we wszystkich planach Połączonego Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy przewiduje się użycie wyłącznie Sił Zbrojnych Ukrainy oraz innych ukraińskich służb mundurowych.

„Nie przewiduje się tam innych sił, w tym wojsk państw naszych partnerów. Zawsze polegamy wyłącznie na własnych siłach” – powiedział dowódca Połączonego Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Amerykański generał: Ukraińscy żołnierze walczą z Rosją, broniąc nas wszystkich

Ukraina broni granic Europy. Wspólna deklaracja wicemarszałków trzech parlamentów

Prowadząc politykę ustępstw wobec Putina, Zachód powtarza błędy, które popełnił wobec Hitlera – The Times

Czy armia ukraińska jest w stanie odeprzeć agresję rosyjskich sił zbrojnych? Eksperci wojskowi uważają, że ​​jest to całkiem możliwe

Eksperci wojskowi: Otwarta rosyjska agresja na Ukrainę będzie politycznym samobójstwem Putina