„Konfederacja nie jest zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości. Ta struktura jest zlepiona przez Janusza Korwin-Mikkego, po ty by wszedł on do Parlamentu Europejskiego. To nie ma żadnych innych celów” – powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS.

„Janusz Korwin-Mikke wielokrotnie podkreślał tradycję Stronnictwa Polityki Realnej – środowisk które były za kontynuacją sytuacji rozbiorowej Polski i wspieraniem rosyjskich wpływów w naszym kraju. To nie ma nic wspólnego z polskim interesem narodowym”.

Antoni Macierewicz

Wiceprezes PiS, były szef MON, historyk, nauczyciel akademicki, publicysta.

„Janusz Korwin-Mikke niedawno w wywiadzie powiedział, że Rosja jest przeciwnikiem Ukrainy, więc jest naszym najlepszym sojusznikiem. To jest aberracja, istne szaleństwo, które doprowadziłoby Polskę do narodowej katastrofy”

– stwierdził Antoni Macierewicz.

PRZECZYTAJ:

Tomasz Sakiewicz: Nowa Targowica knuje zdradę!!!

„Nie ma wątpliwości, że ludzie związani z Władimirem Putinem przypuszczają atak na nasz kraj. On sam wielokrotnie podkreślał, że stacjonowanie wojsk amerykańskich i NATO w Polsce odbiera za atak na siebie. Bezpieczeństwo sąsiadów Rosja uważa za swoje zagrożenie”

– dodał.

„Władimir Putin jest człowiekiem o silnych korzeniach KGB. To środowisko go uformowało. Wtedy gdy mówi on o rodzinie i wartościach chrześcijańskich, równocześnie podbija inne kraje. Kontynuuje w ten sposób stalinowską imperialistyczną tradycję”

– komentował.

„Wydawało się, że zimna wojna zakończyła się w 1989 roku, ale Władimir Putin atakując Gruzję i Ukrainę – już nie mówiąc o zestrzeleniu samolotu MH17 i dramacie smoleńskim – przypomniał całej Europie, że ta sytuacja się nie zakończyła”

– powiedział wiceprezes PiS.

Źrodło: polskieradio24.pl, Fronda.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Prorosyjska prawica. Pożyteczni idioci Putina podkopują polską państwowość

Orientacja prorosyjska jest opcją zdrady. Wolność słowa czy wolność kłamstwa?