Administracja nowego prezydenta USA Joe Bidena jest gotowa do nawiązania stosunków gospodarczych i wojskowych z Ukrainą, a także do zapewnienia temu krajowi broni śmiercionośnej. Poinformowała o tym służba prasowa ukraińskiego MSZ po rozmowach ministra spraw zagranicznych Dmytra Kułeby z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem.

Podczas rozmowy poruszono kwestie przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym. Oprócz tego, omówione zostały też kwestie podpisywania umów na wszystkich szczeblach, w tym na najwyższym. Strony omówiły również kwestie podpisywania umów, w tym na najwyższym szczeblu.

„Anthony Blinken zapewnił Dmitrija Kulebę o gotowości nowej administracji USA do wypracowania silnego wsparcia gospodarczego i militarnego dla Ukrainy, w tym dostarczania śmiercionośnej broni”

– czytamy w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że jeszcze jako kandydat na sekretarza stanu USA Anthony Blinken aktywnie wspierał ideę zaopatrzenia Ukrainy w broń śmiercionośną.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone zatwierdziły budżet obronny na 2021 rok, w którym na wsparcie militarne Ukrainy przeznaczono 250 mln dolarów.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Joe Biden: Jeśli wygram wybory, Ukraina stanie się priorytetem polityki międzynarodowej

The Hill: Biden może ożywić Europę Wschodnią i zmobilizować międzynarodowy front przeciwko rosyjskiej agresji