Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Brukseli z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. To pierwsze bezpośrednie spotkanie polityków. – Zapewniłem Prezydenta Ukrainy, że Polska nieustannie wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy – podkreślił Andrzej Duda po rozmowach.

„Ta kwestia jest dla nas niezwykle ważna, podobnie jak zapewniłem o tym, że cały czas wspieramy starania Ukrainy o zachowanie i przede wszystkim przywrócenie jej integralności terytorialnej”

– powiedział Prezydent RP podczas wspólnych z Zełenskim wypowiedzi dla mediów.

Andrzej Duda relacjonował, że rozmowa dotyczyła też tematów trudnych w dwustronnych relacjach, problemów historycznych.

„Zależy mi ogromnie na tym, aby budować mosty pomiędzy Polakami i Ukraińcami w duchu prawdy, ale przede wszystkim w duchu pojednania i dobrej współpracy”

– przekonywał.

Również na wcześniejszej konferencji z Sekretarzem Generalnym NATO Andrzej Duda mówił o zaplanowanym spotkaniu z Prezydentem Zełenskim.

„Ukraina cały czas aspiruje do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Będę się widział dziś z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. (…) I chciałbym go zapewnić, że Polska jest wiernym sojusznikiem Ukrainy i nie tylko wspieramy Ukrainę na wszelkich forach międzynarodowych, ale także jesteśmy gotowi ją wspierać nadal”

– powiedział.

Źrodło: Prezydent.pl

#PAD po spotkaniu z Wołodymyrem Zełenskim: Zapewniłem Prezydenta Ukrainy, że Polska wspiera proeuropejskie i…

Gepostet von Kancelaria Prezydenta RP am Dienstag, 4. Juni 2019

https://twitter.com/PLPermRepEU/status/1135965311486873601?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1135965311486873601&ref_url=https%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F274437-ich-pierwsza-rozmowa-w-cztery-oczy-o-czym-rozmawiali-prezydenci-duda-i-zelenski