Wczoraj Ambasada RP w Kijowie gościła byłych więźniów politycznych Rosji, przedstawicieli rządu Ukrainy, dyplomatów i dziennikarzy.

Podczas spotkania wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska przedstawiła plan działań na rzecz przywrócenia przestrzegania prawa międzynarodowego w Donbasie i na Krymie. Z kolei europosłanka Anna Fotyga, która nie mogła przybyć na spotkanie z powodu strajku linii lotniczego, przesłała do uczestników list poparcia. Marszałek Gosiewska i posłanka Fotyga znane są na arenie międzynarodowej z walki o sprawę uwolnienia ukraińskich więźniów politycznych przetrzymywanych w Rosji. Polskie MSZ także angażowało się w tej kwestii. W zeszłym roku, w uznaniu zasług w dziedzinie praw człowieka i bezkompromisowych działań na rzecz ochrony praw prześladowanych, przyznało nagrodę „Pro Dignitate Humana” Ołehowi Sencowowi, również więzionemu przez Rosję.

Na spotkaniu obecny był także wiceminister ds. Weteranów Ukrainy Oleksij Iliaszenko, a spośród więźniów zwolnionych z rosyjskiej niewoli uczestniczyli w nim Wiktor Bezpałczenko, Edem Bekirow, Mychaiło Własjuk, Pawło Hryb, Mykoła Karpiuk, Ołeh Melnyczuk, Roman Mokriak, Jewhen Panow, Oleksij Syzonowycz, Roman Suszczenko, Serhij Czuliba wraz z krewnymi i bliskimi.

Źrodło: Facebook, Kresy24.pl

Dziś w Ambasadzie gościliśmy byłych więźniów politycznych Rosji, przedstawicieli rządu Ukrainy, dyplomatów i…

Gepostet von Посольство Республіки Польща у Києві / Ambasada RP w Kijowie am Donnerstag, 7. November 2019

Uwolnieni dziękowali za wsparcie 7 listopada br. Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki zaprosił na spotkanie…

Gepostet von Stanislaw Panteluk am Freitag, 8. November 2019