Linas Linkevičius powiedział, że oświadczenie Kremla o zaopatrzeniu Ukrainy w broń amerykańską jest cynicznym – podaje serwis „Voice of America”.

W ubiegłym tygodniu, w odpowiedzi na ogłoszenie przez administrację USA decyzji o zgodę Trumpa na dostarczanie broni Ukrainie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych FR oświadczyło, że dostawa jakiegokolwiek uzbrojenia dla Ukrainy „zachęca bojowe skrzydła w Kijowie”, a USA „w pewnym sensie przekroczyły granicę”, ogłaszając zamiar zapewnienia Ukrainie broni obronnej.

„Rosja przekonuje, że decyzja o dostawach broni do Ukrainy będzie zachęcać Kijów do użycia siły. Nie mogę przestać zastanawiać się, gdzie jest granica cynizmu. Agresor skarży się, że ofiara nadal się opiera”, z oburzeniem zareagował Linkevičius na oświadczenie Rosji na Twitterze.

Przypomnijmy, że USA przygotowują decyzję o dostawie amerykańskiej przeciwpancernej broni na Ukrainę. Stało się to znane z amerykańskich mediów. Według nich Donald Trump przygotowuje się do podpisania dekretu o sprzedaży broni śmiercionośnej obronnej na Ukrainę. Pomoc USA ma charakter czysto obronny.