Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy opowiedział o okrutnych planach służby specjalnej Putina na Ukrainie i w Rosji.

Szef SBU Wasyl Hrycak zwrócił się do szefa FSB FR Aleksandra Bortnikowa, wzywając się zaprzestania przestępczej działalności terrorystycznej, która może destabilizować sytuacje w FR i stać się pretekstem dla rosyjskich wojskowych do rozpoczęcia kampanii na dużą skalę przeciwko Ukrainie.

O tym Hrycak oświadczył na antenie kanału telewizyjnego „Priamyj”.

„Zwracam się do pana jako oficer do oficera… Nawet w warunkach wojny są zasady, których funkcjonariusze służb specjalnych nie mogą łamać. Przekroczył pan wszystkie granice, jakie tylko można było przekroczyć. Pan, zarówno jak i ja, wiemy, że z organizacją ataków terrorystycznych na terenie Ukrainy – w Odessie, w Charkowie, w Chersonie i innych miastach mają związek funkcjonariusze służb specjalnych Federacji Rosyjskiej”
Wasyl Hrycak

Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy

Według niego, w wyniku ataków terrorystycznych „zginęły dziesiątki osób, wiele zostało rannych”.

ZOBACZ TAKŻE:

Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB

Eksplozje, które dały Putinowi władzę. Kto wysadzał bloki w Rosji?

Generał KGB: Terroryzm musi stać się naszą główną bronią

– Przeszedł pan granicę, był pan gotowy wysadzać swoich, obywateli Federacji Rosyjskiej, aby destabilizować sytuację w FR i dać podstawy do wtargnięcia na Ukrainę, do rozpoczęcia kampanii na pełną skalę… Czy pan rozumie, do jakich geopolitycznych skutków mogą doprowadzić te działania, za które przyjdzie odpowiedzieć, bo obecna władza, w tym Putin, nie jest wieczna? – dodał szef SBU.

Jagiellonia.org

ZOBACZ WIDEO: „FSB WYSADZA ROSJĘ”

Film dokumentalny na podstawie książki Aleksandra Litwinienki i Jurija Felsztinskiego „FSB wysadza Rosję: Federalna Służba Bezpieczeństwa jest organizatorem aktów terrorystycznych, porwań i morderstw” (1999 r.)