Dziś w nocy fabryki, jednostki i inne obiekty infrastruktury wojskowej islamskich fundamentalistów w Iranie zostały poddane zmasowanemu atakowi lotniczemu. Potężne eksplozje wstrząsnęły irańskimi miastami Isfahan, Azarshahr, Khoy, Hamadan i Karaj.

Obiektem nalotu była też fabryka dronów Shahed, których terrorystyczna Moskwa używa do podłych, nikczemnych i tchórzliwych ostrzałów cywilów w pokojowych ukraińskich miastach. Bumerang wrócił do tych, którzy są pośrednio zamieszani w zbrodnie wojenne na terytorium Ukrainy.

„Logika wojny jest nieubłagana i śmiertelna. I wystawia twarde rachunki autorom [agresji] i [ich] wspólnikom. Panika w Rosji: niekończąca się mobilizacja, obrona powietrzna w Moskwie, okopy w odległości 1000 kilometrów, przygotowanie schronów przeciwlotniczych. Wybuchowa noc w Iranie: [zaatakowame są] fabryka produkcji dronów i rakiet, zakłady rafinacji ropy” – napisał na Twitterze doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, dając do zrozumienia, że odwet za akty agresji i pomoc kremlowskim terrorystom będzie nieunikniony.

Nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za zmasowany atak na cele islamskich fundamentalistów, ale większość ekspertów uważa, że to Izrael zadał potężny cios odwetowy za wieloletnie wspieranie terrorystów i destabilizację Bliskiego Wschodu.

KOMENTARZ REDAKCJI

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej z maniakalnym uporem usiłuje zbudować geopolityczny projekt „szyickiego półksiężyca”, czyli „świata irańskiego” na Bliskim Wschodzie – islamskiego brata bliźniaka putinowskiej idei „russkowo mira”. Brutalne narzędzia prowadzenia polityki zagranicznej przez islamskich fundamentalistów są podobne do rosyjskich.

Jednostka specjalna Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej – Al-Kuds, która określana mianem „ostrego narzędzia irańskiej polityki zagranicznej”, kieruje irańskimi tajnymi operacjami prowadzonymi za granicą, wykorzystuje konflikty w państwach Bliskiego Wschodu, m.in. w Iraku, Syrii, Jemenie czy Sudanie, buduje tam siatkę wywiadowczą, finansuje tamtejsze organizacje szyickie, by tworzyć polityczne i religijne wpływy Teheranu w regionie.

Przyczółkami akcji zwiadowczych i sabotażowych stały się społeczności szyickie w Syrii i Iraku. Członkowie Al-Kuds pod płaszczykiem „lokalnych bojówek” operowali na terytorium całego Bliskiego Wschodu. Ich działalność można porównać to tzw. zielonych ludzików, czyli żołnierzy rosyjskich udających separatystów na wschodzie Ukrainy.

To liderze Al-Kuds w 2011 roku wciągnęli Iran w wojnę syryjską, przerzucając siły lądowe Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, by ocalić reżim dyktatora Baszara al-Asada. To oni przekonali Putina do rozszerzenia obecności wojskowej Rosji w Syrii w 2015 roku. To oni wreszcie zorganizowali zakrojoną na wielką skalę ingerencję szyickich „bojówek” w wewnętrzne sprawy Iraku.

Destabilizacja i wyczerpanie reżimu islamskich fundamentalistów w Iranie, który jest jednym z najpotężniejszych sojuszników Moskwy, w perspektywie średniofalowej może osłabić wpływ Federacji Rosyjskiej w Syrii i na całym Bliskim Wschodzie, co leży w interesie całej wspólnoty euroatlantyckiej. Umożliwi to obalenie reżimu zbrodniarza wojennego Baszara al-Asada w Syrii oraz realizację projektów transportu surowców energetycznych z rejonu Zatoki Perskiej do Europy.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Węzeł gordyjski Bliskiego Wschodu

Rosyjski generał ujawnił dlaczego Kreml sprowokował wojnę w Syrii

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: