Główną bohaterką afery korupcyjnej w Parlamencie Europejskim jest jego była wiceprzewodnicząca Eva Kaili, która niegdyś domagała się uruchomienia procedury art. 7 przeciw Polsce. Okazuje się, że na jej kampanię wyborczą ogromne środki przeznaczył… rosyjski multimilioner, związany z Kremlem Iwan Sawwidis.

Goszcząc w programie „#Jedziemy” na antenie TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński zwrócił uwagę, że zamieszanych w skandal korupcyjny w Parlamencie Europejskim polityków, „ludzi, którzy przygotowywali rezolucje przeciwko Polsce”, w rzeczywistości „finansował i tworzył” rosyjski oligarcha Iwan Sawwidis.

„Iwan Sawwidis to człowiek, który był posłem do rosyjskiej Dumy, multimilioner, jak wszyscy przyjaciele Putina. Człowiek, który finansował separatystów na Ukrainie i po zajęciu Krymu, Putin napisał do niego odręczne gratulacje i podziękowania za wsparcie. Sawwidis to przyjaciel Evy Kaili – prokuratura belgijska ma dowód na to, że przeznaczył 250 tys. euro na jej kampanię wyborczą”.

Dominik Tarczyński

Deputowany do Parlamentu Europejskiego IX kadencji

„To on ją stworzył, sprawił, że była posłanka została europosłanką i przewodniczącą Parlamentu Europejskiego”

– dodał.

Zaznaczył, że rosyjski oligarcha przeznaczał swoje pieniądze nie tylko na kampanię byłej wiceszefowej PE.

„Okazuje się, że wybrano sobie trzech kandydatów, tym trzem kandydatom także opłacono kampanie wyborcze i są teraz europosłami. Śledztwo w tej sprawie trwa”

– zdradził Tarczyński.

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

Jego zdaniem, łącznie takich osób może być nawet 60.

„Kiedy mówiłem, że za blokowaniem pieniędzy dla Polski stoją rosyjskie siły, wszyscy dziwnie spoglądali. Teraz okazuje się, że Sawwidis, prawa ręka Putina, finansował i tworzył ludzi, którzy przygotowywali rezolucje przeciwko Polsce, a Kaili wnioskowała o uruchomienie artykułu 7. Więc jeżeli ktoś zastanawia się, skąd te wszystkie problemy, to ja mówię z pełną odpowiedzialnością: z Kreml”

– oświadczył polityk.

Źródło: TVP.info.pl, Fronda.pl

PRZECZYTAJ:

Kto roztrzaskał lustro Zachodu?

Znajdź sobie pożytecznego idiotę. 7 przykazań rosyjskiej wojny informacyjnej

Poznajcie tajniki wywrotnej działalności KGB w książce pt. „Agentura wpływu”

EUROPA NA CELOWNIKU KREMLA! OBUDŹ SIĘ, EUROPO!

Do realizacji rosyjskiej strategii geopolitycznej zaangażowano ogromne środki finansowe, materialne, instytucjonalne i ludzkie. Na Zachodzie pracuje rozbudowana sieć agentów wpływu, którzy w interesie Rosji (i za rosyjskie pieniądze) sieją nienawiść międzyetniczną, wywołują spory historyczne oraz terytorialne.

Coraz mocniej szaleje kremlowska propaganda. W celu rozbicia jedności Zachodu liczne media, organizacje społeczne, partie polityczne i ośrodki analityczne szerzą rosyjską propagandę nienawiści, antyliberalizmu, antyamerykanizmu, antysemityzmu oraz neomarksizmu i nacjonalizmu.

Moskwa podsyca kłótnie, nienawiść i zamieszki w krajach zachodnich. Kreml dokłada wszelkich starań, aby skłócić czarnoskórych i białych, republikanów i demokratów w USA, Europejczyków i Amerykanów, Polaków i Ukraińców, muzułmanów i chrześcijan, zwolenników tradycyjnych wartości i przedstawicieli LGBT, prawicę i lewicę, zwolenników w Polsce PiS-u i PO …

Rosyjskie trolle i agenci wpływów skupiają się na podsycaniu w państwach zachodnich konfliktów we wszystkich sferach: społecznej, politycznej, socjalnej, rasowej, etnicznej i religijnej. To jest wojna hybrydowa. Kreml prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Zachodowi.

Udział w globalnej gospodarce stworzył Rosji możliwość psucia Europy od wewnątrz. Korzystając z zachodniej otwartości, Gazprom przekupił całą grupę czołowych ekspertów, przedsiębiorców i polityków europejskich. Kreml dołożył wszelkich starań, żeby Europa stała się bezzębna, bierna i ospała. Ta strategia okazała się bardzo skuteczna.

Moskwa kupuje partie i polityków charakteryzujących się nadmiarem prowincjonalnej mentalności i brakiem strategicznego myślenia. Wielbiąc rosyjskiego złotego cielca, nie zdają sobie sprawy, że mogą się stać następną ofiarą krwawego imperium zła. Nie rozumieją, że są karmieni do uboju… CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

PRZECZYTAJ:

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego

Trzecie Imperium. O czym marzy gospodarz Kremla?

Wróg u bram. Kreml chce zniszczyć Polskę i podbić Europę

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: