Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence był wściekły z powodu działań prezydenta USA Donalda Trumpa i wydarzeń, które miały miejsce w Waszyngtonie 6 stycznia – powiedział Jim Inhofe, republikański senator z Oklahomy, informuje Washington Times.

Inhofe zauważył, że nigdy nie widział Pence’a tak wściekłego. Senator i wiceprezydent długo rozmawiali, Pence wyraził ubolewanie z powodu tego, co się stało.

Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził głosy Kolegium Elektorów. Joe Biden uznany za zwycięzcę listopadowych wyborów prezydenckich. Decydującą rolę w głosowaniu odegrał stan Kalifornia. Tam elektorzy oddali 55 głosów na Bidena. Zaprzysiężenie prezydenta i wiceprezydent będzie miało miejsce 20 stycznia.

Przypomnijmy, 13 listopada w USA zakończyło liczenie głosów we wszystkich stanach. Zwycięzcą wyborów prezydenckich został kandydat demokratów Joe Biden. Liczba wyborców, którzy głosowali na Bidena zbliża się do rekordowego poziomu 80 milionów. Na Joe Bidena głosowało 6 milionów więcej Amerykanów niż tych, którzy głosowali na Donalda Trumpa. Łącznie kandydat demokratów otrzymał 302 głosów elektorskich. Przypomnijmy, do zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA potrzeba co najmniej 270.

Administracja nowego prezydenta Ztanów Zjednoczonych Joe Bidena rzuci wyzwanie przeciwnikom USA i zamierza ponownie uczynić Amerykę światowym liderem. Prezydent elekt zapewnia, że Stany Zjednoczone nie będą już bać się stanowczej obrony swoich wartości.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

„Próba zamachu stanu”: zwolennicy Trumpa wtargnęli do Kongresu

W szturmie na Kapitol brali udział Rosjanie? W sieci pojawiło się wideo z wezwaniami do szturmu na Kongres USA w języku rosyjskim (WIDEO)