Po rewolucji godności całe kierownictwo Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i połowa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy pozostała pod kontrolą rosyjskich służb specjalnych – powiedział w wywiadzie dla portalu censor.net.ua Arsenij Jaceniuk, były premier Ukrainy, lider Frontu Narodowego Ukrainy.

„Nie miałem żadnych wątpliwości, ilu agentów zostało zinfiltrowanych [w Rząd Ukrainy]. Słuchajcie, cała czołówka SBU – był to oddział FSB. Połowa Sztabu Generalnego – był to oddział GRU Ministerstwa Obrony Rosji. Oczywiście, zrozumiałem to”.

Arsenij Jaceniuk

Ukraiński polityk, lider Frontu Narodowego Ukrainy, były premier Ukrainy.

PRZECZYTAJ:

Majdan we krwi. 5. rocznica początku rosyjskiej agresji na Ukrainie

Przypomnijmy, ingerencja Rosji w sprawy wewnętrzne Ukrainy rozpoczęła się natychmiast po ogłoszeniu niepodległości tego państwa w sierpniu-grudniu 1991 roku. Ukraina nigdy nie została oczyszczona z sieci sowieckich agentów KGB, nigdy w tym państwie nie było prawdziwej lustracji. Od pierwszych dni niepodległości Ukrainy, rosyjscy agenci (agenci KGB), prowadzili ukrytą wojnę hybrydową przeciwko temu państwu – zachęcali korupcję, manipulowali opinią publiczną, podsycali kłótnie i niezgodę, niszczyli państwo, gospodarkę i armię.

W 2013 roku Putin był przekonany, że Ukraina wkrótce wpadnie w jego ręce jak dojrzały owoc, ponieważ prawie wszystkie stanowiska w tym państwie objęli agenci wpływu rosyjskich służb specjalnych. W celu odrodzenia potężnego imperium Rosja planowała wchłonięcie Ukrainy. Jednak putinowska operacja przechwycenia dużego państwa na wschodzie Europy nie powiodła się. Miliony ludzi na antyrządowych demonstracjach w Kijowie i innych miastach Ukrainy pod koniec 2013 roku, wyraźnie wykazali całemu światu, że Ukraińcy kategorycznie nie akceptują wyboru geopolitycznego, narzuconego władzom Ukrainy przez agentów putinowskiej Rosji. Putin stracił Ukrainę. Ludzie obalili rząd rosyjskich agentów i marionetek. Była to największa porażka rosyjskich służb specjalnych po pomarańczowej rewolucji.

20 lutego 2014 r. wkurzony Putin zdecydował o bezpośredniej agresji wojskowej przeciwko Ukrainie, najechał ukraiński Krym i Donbas. Od tego czasu trwa zbrojna rosyjska agresja wobec Ukrainy.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Od pierwszych dni niepodległości Ukrainy Krym stał się „rezerwatem” rosyjskich służb specjalnych

„Prorosyjska Ukraina”. Kreml przygotowuje operację geopolityczną, która dla Polski będzie oznaczała katastrofę

W cieniu Kremla. Rosyjscy agenci prowadzą wywrotową działalność przeciwko Ukrainie

W szeregi ukraińskich patriotów przenikają agenci FSB

Rosja chce skłócić Polaków i Ukraińców. Kronika wojny hybrydowej