Radosław Kietliński, dziennikarz specjalizujący się w informacjach dotyczących Rosji, ujawnił, że rosyjska strona internetowa Polit.ru jest w posiadaniu dokładnych danych polskich obywateli zarabiających na zleconym przez Kreml trollowaniu. Lista, jak twierdzi dziennikarz, ma zostać upubliczniona w ciągu najbliższych dni, informuje portal Nizalezna.pl.

Z informacji Radosława Kietlińskiego wynika, że już niebawem możemy mieć do czynienia z niemałym skandalem. Okazuje się bowiem, że Kreml zleca trollowanie Polakom, chcącym w ten sposób zarabiać na życie.

Ich liczba jest zatrważająca. Chodzi bowiem aż o… 80 tysięcy polskich obywateli!

PRZECZYTAJ:

Znajdź sobie pożytecznego idiotę. 7 przykazań rosyjskiej wojny informacyjnej

Tak działa globalne rosyjskie imperium kłamstwa! Tysiące fałszywych kont i ponad 10 milionów tweetów

Później Kietliński napisał na Facebooku, że udostępnił informację wyłącznie dla swoich przyjacół. Dodał też, że nie posiada konkretnych dowodów uzasadniających tych informacji.

Radosław Kietliński otrzymywał wyróżnienia Nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich: 2003 za film dokumentalny „Śmierć na Dubrowce” w Polsat, w 2012 wraz z Agatą Kaźmierską za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie jako autorzy reportażu telewizyjnego pt. „Afganistan w głowie” w Polsat News z 12 listopada 2011. Za film dokumentalny „Talibowie – druga strona wojny”, zrealizowany wraz z Agatą Kazimierską, nagrodę Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny.

Źródło: Niezalezna.pl