​​Prezydent Rosji Władimir Putin próbuje zdestabilizować Unię Europejską w celu jej przeformatowania, gdyż jest zainteresowany usunięciem UE z areny politycznej – powiedział Ołeksij Danyłow, podczas dyskusji on-line na Kijowskim Forum Bezpieczeństwa.

„Dla niego [Putina] nasz kraj [Ukraina] nie jest ostatecznym celem. Dla niego celem jest całkowite przeformatowanie sytuacji w Unii Europejskiej, chce usiąść przy tradycyjnym stole USA – Rosja – Chiny – trzy kraje, które zdecydują, jak powinien wyglądać świat. To jest jego zadanie, którego nie usuwa z porządku obrad, dlatego musi wstrząsać Europą i Unią Europejską”.

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Daniłow jest przekonany, że Unia Europejska znajduje się w bardzo niebezpiecznej sytuacji, biorąc pod uwagę przyszłe plany i zamiary Putina.

PRZECZYTAJ:

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. Doktryna generała Gierasimowa

KOMENTARZ REDAKCJI

Ostatnia upokarzająca wizyta szefa unijnej dyplomacji Josepa Borella w Moskwie pokazała, że naiwni ​​Europejczycy są całkowicie nieświadomi planów agresywnej Rosji wobec całej cywilizacji europejskiej. Zupełnie nie rozumieją, że od lat są obiektem rosyjskiej agresji i wojny hybrydowej.

Do realizacji rosyjskiej strategii geopolitycznej zaangażowano ogromne środki finansowe, materialne, instytucjonalne i ludzkie. Na Zachodzie pracuje rozbudowana sieć agentów wpływu, którzy w interesie Rosji (i za rosyjskie pieniądze) sieją nienawiść międzyetniczną, wywołują spory historyczne oraz terytorialne.

Udział w globalnej gospodarce stworzył Rosji możliwość psucia Europy od wewnątrz. Korzystając z zachodniej otwartości, Gazprom przekupił całą grupę czołowych ekspertów, przedsiębiorców i polityków europejskich. Kreml dołożył wszelkich starań, żeby Europa stała się bezzębna, bierna i ospała. Ta strategia okazała się bardzo skuteczna.

Moskwa kupuje partie i polityków charakteryzujących się nadmiarem prowincjonalnej mentalności i brakiem strategicznego myślenia. Wielbiąc rosyjskiego złotego cielca, nie zdają sobie sprawy, że mogą się stać następną ofiarą krwawego imperium zła. Nie rozumieją, że są karmieni do uboju…

Moskwa podsyca kłótnie, nienawiść i zamieszki w krajach zachodnich. Kreml dokłada wszelkich starań, aby skłócić czarnoskórych i białych, republikanów i demokratów w USA, Europejczyków i Amerykanów, Polaków i Ukraińców, muzułmanów i chrześcijan, zwolenników tradycyjnych wartości i przedstawicieli LGBT, prawicę i lewicę, zwolenników w Polsce PiS-u i PO …

Rosyjskie trolle i agenci wpływów skupiają się na podsycaniu w państwach zachodnich konfliktów we wszystkich sferach: społecznej, politycznej, socjalnej, rasowej, etnicznej i religijnej. To jest wojna hybrydowa. Kreml prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Zachodowi. Dopóki tego sobie nie uświadomimy, wszyscy będziemy marionetkami w rękach lalkarzy z Kremla, Łubianki i fabryki trolli z Olgino.

Działania Moskwy są mistrzowskie. Posługując się siłami prawicowymi w poszczególnych państwach Europy, umiejętnie podważa jedność Unii i manipuluje opinią publiczną w jej krajach członkowskich. Poprzez rozbudzenie szlachetnych i patriotycznych uczuć różnych narodów Rosja stara się zniszczyć jedność NATO i UE, by następnie narzucić Europie własną dominację, a w perspektywie zanurzyć buty rosyjskich żołnierzy w Oceanie Atlantyckim.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Europa na celowniku Kremla

Dugin: Rosyjski car powinien stać się carem ogólnoeuropejskim [WIDEO]

Trzecie Imperium

Nowy pakt Ribbentrop-Mołotow?

Litewski wywiad: Europa jest naiwna i nie rozumie prawdziwych celów Rosji