Prezydent USA Donald Trump w ostrym wpisie na Twitterze ostrzegł, że zaatakuje 52 cele w Iranie, jeśli Teheran zaryzykuje zaatakować USA.

„Jeśli Iran uderzy w Amerykanów lub amerykańskie aktywa, mamy wzięte na cel 52 miejsca w Iranie, będące odniesieniem do 52 amerykańskich zakładników wziętych przez Iran wiele lat temu”.

Donald Trump

Prezydent Stanów Zjednoczonych

Amerykański prezydent przypomniał wydarzenia z 1979 roku, kiedy to kilkuset Irańczyków włamali się do Ambasady USA w Teheranie i wzięli jako zakładników amerzkański personel dyplomatyczny.

„Iran mówi bardzo odważnie o atakowaniu pewnych miejsc w odwecie za to, że uwolniliśmy świat od ich terrorystycznego przywódcy”

– dodał Trump.

„USA nie chcą więcej gróźb!” – podsumował prezydent USA.

PRZECZYTAJ:

Kim był irański generał, zlikwidowany przez Amerykanów? Jakie będą skutki jego eliminacji?

Przypomnijmy, Irański generał Kasem Sulejmani,dowódca elitarnej jednostki Al Kuds i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis zostali w czwartek późnym wieczorem zabici w Bagdadzie. Władze USA potwierdziły dokonanie ataku. Śmierć Sulejmaniego i al-Muhandisa potwierdzili: iracka TV, rzecznik irackiej milicji i irańska Gwardia Rewolucyjna. Rakiety spadły na konwój samochodów należących do milicji w rejonie terminala towarowego lotniska.

ZOBACZ TAKŻE:

Węzeł gordyjski Bliskiego Wschodu. III wojna światowa tuż za progiem

Prezydent USA Donald Trump: Rosja, Syria i Iran zabijają tysiące cywili w prowincji Idlib

Atak rakietowy w Iraku. Zginął generał Kasem Sulejmani, dowódca elitarnej irańskiej jednostki