Takie słowa padły w specjalnym oświadczeniu sekretarza obrony USA Jamesa Mattisa – informuje portal Kresy24.pl powołując się na Foxnews.com.

Jednocześnie Pentagon poinformował, że przeznaczy dodatkowe 200 mln dolarów na wsparcie armii ukraińskiej. Z kolei rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert napisała na portalu społecznościowym, że Waszyngton nie popiera idei referendum w Donbasie, i że USA wciąż są za pełnym wdrożeniem porozumień mińskich jako drogą do rozwiązania konfliktu.

Media amerykańskie nie mają wątpliwości, że te oświadczenia i decyzje to odpowiedź na sugestie władz rosyjskich po szczycie Trump-Putin w Helsinkach, że możliwe jest porozumienie USA z Rosją w sprawie Ukrainy.

Z kolei sekretarz stanu USA Mike Pompeo w wywiadzie dla Voice of America powiedział, że administracja prezydenta Trumpa będzie nadal wspierać ukraińską armię w Donbasie.

„Wierzymy, że to pomoże Ukraińcom w pomyślnych wyborach w 2019 roku. Ameryka dąży do wspierania pragnień narodu ukraińskiego”

– stwierdził.

Wcześniej spiker Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Paul Ryan zaznaczył: „Stanowczo oświadczam: wspieramy naszych partnerów w NATO i wszystkie kraje, które cierpią z powodu rosyjskiej agresji”.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE: