Jak informuje Associated Press, Kongres Stanów Zjednoczonych nie zamierza organizować przyjęcia dla prezydenta Rosji Władimira Putina.

Oficjalny komentarz Białego Domu mówi, że słowa obecnego prezydenta USA wypowiedziane podczas szczytu Trump – Putin w Helsinkach w żaden sposób nie odpowiadają realnej polityce Waszyngtonu wobec Moskwy. Co więcej, umowę zawarte w Mińsku w 2015 roku, nie zawierają żadnego wariantu referendum, a jaki bądź referendum na Ukrainie, które nie podlega kontroli rządu w Kijowie, nie ma legitymacji.

PRZECZYTAJ:

Szef amerykańskiego wywiadu roześmiał się, gdy dowiedział się, że Trump zaprosił Putina na spotkanie w Waszyngtonie

Lider demokratycznej mniejszości Nancy Pelosi wezwała przewodniczącego Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Paula Ryana, aby wyjaśnił, że Putin nie zostanie zaproszony przez Kongres USA, jeśli odwiedzi Waszyngton.

Jak wcześniej informowaliśmy, Donald Trump zlecił swojej administracji, by przygotowała zaproszenie dla Władimira Putina. Miałby odwiedzić Waszyngton tej jesieni. O decyzji prezydenta USA poinformowała rzeczniczka Białego Domu wpisem na Twitterze.

Przypomnijmy, po szczytu Trump – Putin prezydent USA spotkał się z falą ostrej krytyki u siebie w domu. Przedstawiciele amerykańskiego wywiadu i senatorowie obu partii są oburzeni i ostro krytykują prezydenta Trumpa za jego zachowanie podczas konferencji prasowej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach.

Wszyscy wpływowi republikanie, w tym spiker Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Paul Ryan i lider większości republikańskiej Mitch McConnell potępili zachowanie Trumpa na konferencji prasowej z Putinem.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Szef amerykańskiego wywiadu roześmiał się, gdy dowiedział się, że Trump zaprosił Putina na spotkanie w Waszyngtonie (WIDEO)