Brytyjski minister obrony uważa Federację Rosyjską największym zagrożeniem dla Wielkiej Brytanii – informuje serwis internetowy scotsman.com. W oświadczeniu Gavina Williamsona Putin znalazł się na jednej liście z terrorystami.

Wielka Brytania wkroczyła w nową erę wojny i powinna doskonalić swoją strategię obronności, uważa szef departamentu obrony Zjednoczonego Królestwa.

„Świat staje się mroczniejszym, niebezpieczniejszym miejscem. Nie powinniśmy przeciwdziałać jedynie międzynarodowemu terroryzmowi. Musimy również stawić czoła zaostrzeniu zagrożeń i reagować na wzrost globalnej niestabilności”

– napisał Williamson.

„Prezydent Putin wykorzystuje rosnące możliwości hybrydowe do podkopywania i destabilizacji, wpływając na kraje na całym świecie. Wkroczyliśmy w nową erę wojny”

– ostrzega minister obrony Wielkiej Brytanii.

Gavin Williamson nie wątpi: incydent związany z byłym pułkownikiem GRU Siergiejem Skripalem stał się kolejnym potwierdzeniem agresywnej polityki Kremla.

„Gdybyśmy mieli jakiekolwiek wątpliwości co do niebezpieczeństwa, które pochodzi z Moskwy, musimy spojrzeć na wydarzenia w Salisbury. Nie wolno nam zapominać, że było to pierwsze użycie bojowego środka chemicznego w Europie od czasu drugiej wojny światowej. Było to nielegalne i pogardliwe użycie siły przeciwko naszemu krajowi przez państwo rosyjskie, co mogło zagrozić życiu wielu niewinnych ludzi.”

– powiedział Williamson.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Kontrolowany chaos: jak Rosja zarządza swoją polityczną wojną w Europie (RAPORT)

Na celowniku Kremla

Nacjonaliści, puczyści, terroryści: Niebezpieczne serbskie związki prokremlowskich pseudonarodowców

Kremlowskie matrioszki

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. Doktryna generała Gierasimowa

Rosyjska wojna hybrydowa. Polska obiektem ataku!

Ukryta wojna. Rosja chce zdestabilizować i podzielić Zachód – The National Intelligence Council USA

Ukryta wojna. Europa Wschodnia na muszce Kremla